Napięte relacje między PSG a Mbappe
Relacje między PSG a Kylianem Mbappe są mocno napięte, od kiedy wyszło na jaw, że 24-latek nie zamierza przedłużyć wygasającego za rok kontraktu, choć chce nosić koszulkę paryskiego zespołu w nadchodzącym sezonie.
Zarząd PSG stanowczo odrzuca taką opcję, bowiem oznaczałoby to, że po wypełnieniu umowy najjaśniejsza gwiazda francuskiej piłki mogłaby odejść na zasadzie wolnego transferu.
Mbappe chce za rok odejść do Realu z darmo
Mbappe już w zeszłym roku miał odejść do swojego wymarzonego klubu – Realu Madryt. PSG zdołało jednak przekonać Kyliana do pozostania na Parc des Princes oferując skrzydłowemu gigantyczną podwyżkę. Katarscy właściciele paryskiego klubu podobny manewr postanowili zastosować w obecnym letnim oknie transferowym. Mbappe jednak nie chce przedłużać umowy z PSG.
Macron namawia Mbappe do pozostania w PSG
Do pozostania w Paryżu namawia kapitana „Les Bleus” prezydent Francji Emmanuel Macron. Ale Mbappe wydaje się w tym roku nieprzejednany i koniecznie zamierza postawić na swoim, to znaczy nie przedłużając kontraktu dokończyć go w PSG do czerwca przyszłego roku. Z takim stanowiskiem 24-latka nie zgadza się paryski klub.
Mistrz Francji ma rozegrać w Japonii cztery mecze: z saudyjskim Al-Nassr (25 lipca), z Cerezo Osaka (28 lipca), Interem Mediolan (1 sierpnia) oraz koreańskim Jeonbuk Hyundai Motors (3 sierpnia).(PAP)
