Laskarze Pomorzanina zapewnili sobie grę w fazie play off!

Piotr Bednarczyk
Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości, to właśnie laskarze Pomorzanina je rozwiali. Pokonali 10:5 Start Gniezno i zapewnili sobie udział w walce o medale.

Torunianie szybko, bo już w 12. minucie objęli prowadzenie 4:0, głównie za sprawą Krystiana Makowskiego, który zdobył trzy bramki. Goście nie zamierzali się poddawać i przed przerwą w połowie meczu doprowadzili do stanu 5:4. W drugiej połowie wkroczył jednak do akcji Wojciech Rutkowski (zdobył w niej cztery gole, łącznie w meczu pięć) i wyjaśnił sytuację.

Pomorzanin zapewnił sobie awans do półfinału. Do rozegrania podopiecznym Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego pozostał mecz w Poznaniu z Wartą - w sobotę, 12 lutego.

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 10:5 (5:4)

1:0 Arkadiusz Rutkowski (3), 2:0 Krystian Makowski (4), 3:0 Krystian Makowski (11), 4:0 Krystian Makowski (12), 4:1 Maciej Wejerowski (13), 4:2 Maciej Wejerowski (15), 5:2 Wojciech Rutkowski (24), 5:3 Damian Szymański (25), 5:4 Maciej Wejerowski (30), 6:4 Wojciech Rutkowski (36), 7:4 Wojciech Rutkowski (39,) 8:4 Wojciech Rutkowski (45), 8:5 Maciej Wejerowski (50), 9:5 Michał Raciniewski (58), 10:5 Wojciech Rutkowski (59)

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Patryk Karamuz, Michał Makowski, Tomasz Bembenek, Krystian Makowski, Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak.

Start Gniezno: Maciej Pacanowski - Arkadiusz Brożek, Jan Wesołowski, Maciej Kurowski, Dominik Małecki, Damian Szymański, Błażej Zieliński, Mateusz Tomczak, Maciej Wejerowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0