Organizatorem zawodów kajakowych był barciński Klub Żeglarski "Neptun". Były one podsumowaniem nieobozowej akcji letniej prowadzonej przez klub.
W zawodach wzięły udział dzieci niezrzeszone w "Neptunie". Regaty rozgrywano zgodnie z systemem pucharowym. Nastolatkowie dzielnie walczyli o puchar. Wspaniale radzili sobie w kajakach.
Ostatecznie pierwsze miejsce, puchar i zegarek na rękę wygrał Jacek Rzepka.
Na drugim miejscu przypłynął Szymon Łysy. Za swój wyczyn został nagrodzony kompletem długopisów i czapką z nadrukiem Simplus.
Jako trzeci na metę przybył Szymon Furmaniak. Do domu wrócił z kompletem długopisów, które z całą pewnością przydadzą mu się w szkole.
Wszyscy uczestnicy regat otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.
Gdy kajaki zacumowano już przy pomoście, rozpalono ognisko, przy którym wszyscy mogli przyrządzić sobie kiełbaski.
Jak na prawdziwych regatach, tak i tu nie mogło zabraknąć i nie zabrakło szantów żeglarskich.
Niektórzy mieli okazję nauczyć się piosenek, które prawdziwi marynarze śpiewają na statkach i w portach.
Sponsorem pucharu i wszystkich nagród była Elżbieta Pałka, wicekomandor klubu "Neptun".
Lato na wodzie
(dan)

Gdy kajaki zacumowano już przy pomoście, rozpalono ognisko, przy którym wszyscy mogli przyrządzić sobie kiełbaski.
W sobotnie popołudnie na rzece Noteć w Barcinie odbyły się młodzieżowe regaty o puchar komandora Krzysztofa Pałki.