Od 1 lipca tego roku każdy obywatel będzie mógł wyleasingować np. samochód. Wtedy waśnie wejdzie w życie ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.
Leasing konsumencki popularnyw krajach "starej Unii"
Dotąd nasze prawo pozwalało na leasingowanie samochodu tylko firmom. Tymczasem w krajach "starej Unii" leasing konsumencki stanowi ok. 30 procent udziału w całej branży leasingowej.
Waldemar Pawlak, który gościł w Bydgoszczy na gali "Złotej Setki Pomorza i Kujaw", powiedział że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych obywateli, którzy mają mniejszą zdolność kredytową lub w ogóle jej nie mają. Wówczas mogą kupić samochód lub innych dóbr.
- Zamiast zadłużać się na zakup samochodu, możemy go wyleasingować na przykład na trzy lata - wyjaśnia wicepremier. - Po tym okresie nie musimy wykupować auta. Możemy zostawić go firmie leasingowej i zamienić go na nowy model, bez dodatkowych kosztów.
Jak tłumaczy wicepremier Pawlak, wtedy koszty leasingu, jego rata, jest znacznie niższa i mamy niższe koszty użytkowania - nie musimy zadłużać się na pełną wartość samochodu. To bardzo ważne, gdy mamy problemy z płynnością finansową.
Czytaj też: Leasing czy kredyt? Co się bardziej opłaca?
Taki leasing otwiera nowe możliwości
Zdaniem Waldemara Pawlaka, z nowej formy leasingu można będzie korzystać elastycznie - gdy mamy dobrze płatną pracę, możemy jeździć dobrym samochodem, a gdy przechodzimy na emeryturę nie musimy się martwić spłatą jak przy zwykłym kredycie. Po prostu rezygnujemy z przedmiotu leasingu.
- To rozwiązanie będzie miało duże znacznie dla popytu na rynku krajowym. Otworzy wielu ludziom nowe możliwości - kończy wicepremier.
Czytaj też: Weź pracownika w leasing. To się opłaca!
Wypowiedzcie się na Forum: Leasing konsumencki. Skorzystalibyście z tej formy posiadania np. samochodu?