13 z 18
Zyski transferowe: 16,3 mln euro...
fot. Wojciech Wojtkielewicz

5. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (+10,3 MLN EURO)

Zyski transferowe: 16,3 mln euro
Wydatki na transfery: 6 mln euro
Najdrożej sprzedany: Patryk Klimala (4 mln)
Najdrożej kupiony: Ognjen Mudrinski, Bogdan Tiru, Nemanja Mitrović (600 tys.)

Bardzo duże zyski transferowe notuje też Jaga, która w każdym z pięciu poprzednich sezonów sprzedawała piłkarza za co najmniej milion euro. Na Podlasiu nie żałują też pieniędzy na wzmocnienia, w poprzednim sezonie wydali prawie 2 mln euro. Cena nie zawsze jest jednak równa z jakością, o czym przekonali się choćby po zakupie Ognjena Mudrinskiego. Napastnik za 600 tys. euro strzelił tylko jednego gola i już po pół roku został wypożyczony.

14 z 18
Zyski transferowe: 12,6 mln euro...
fot. Andrzej Szkocki / Polska Press

4. POGOŃ SZCZECIN (+10,5 MLN EURO)

Zyski transferowe: 12,6 mln euro
Wydatki na transfery: 2,1 mln euro
Najdrożej sprzedany: Adam Buksa (4,2 mln, New England Revolution)
Najdrożej kupiony: Paweł Cibicki (450 tys., Leeds)

O tym, jak ważne dla klubu jest stawianie na młodych zawodników doskonale wiedzą w Szczecinie. Tylko w dwóch poprzednich sezonach Pogoń sprzedała piłkarzy za prawie 11,5 mln euro. Najdroższy był Adam Buksa (4,2 mln), ale za przykład transferowego strzału w dziesiątkę służyć może Sebastian Walukiewicz. Młodego stopera wyciągnięto z Legii za 60 tys. zł ekwiwalentu. Po 1,5 roku był dla Cagliari wart 4 mln euro. A w kolejce czekają już kolejni, choćby powołani przez Paulo Sousę do reprezentacji Sebastian Kowalczyk i Kacper Kozłowski.

15 z 18
Zyski transferowe: 15,6 mln euro...
fot. Przemyslaw Swiderski

3. ZAGŁĘBIE LUBIN (+12,8 MLN EURO)

Zyski transferowe: 15,6 mln euro
Wydatki na transfery: 2,8 mln euro
Najdrożej sprzedany: Bartosz Białek (5 mln, Wolfsburg)
Najdrożej kupiony: Filip Starzyński (500 tys., Lokeren)

Na podium rzutem na taśmę załapali się Miedziowi. W ostatnich sezonach zarobili okrągłe sumki m.in. na transferach Jarosława Jacha (2,75 mln), Filipa Jagiełły (2 mln) czy Bartosza Slisza (ponad 1,8 mln). Tego lata rozbili jednak bank sprzedając 18-letniego Bartosza Białka do Wolfsburga za 5 mln. Dostaną też 10 proc. jego następnego transferu.

16 z 18
Zyski transferowe: 38,8 mln euro...
fot. Grzegorz Dembinski

2. LECH POZNAŃ (+29,2 MLN EURO)

Zyski transferowe: 38,8 mln euro
Wydatki na transfery: 9,6 mln euro
Najdrożej sprzedany: Jakub Moder (11 mln, Brighton & Hove)
Najdrożej kupiony: Pedro Tiba (1 mln, Braga)

Kolejorz słynie z pracy z młodzieżą, co przekłada się na wpływy z transferów. Do niedawna rywale zazdrościli Lechowi kwot otrzymanych za Karola Linettego (3,1 mln euro), Dawida Kownackiego (4 mln) czy Jana Bednarka (6 mln). Latem nowy rekord ustanowił Jakub Moder (11 mln). Odeszli też Kamil Jóźwiak (4,2 mln) i Robert Gumny (2 mln). Część zysków jest inwestowana w drużynę. Niemal co roku Lech wydaje na wzmocnienia co najmniej milion euro.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Nawrocki spotkał się z wyborcami w Bydgoszczy. Mówił, co ma Wincenty Witos do LGBT

Nawrocki spotkał się z wyborcami w Bydgoszczy. Mówił, co ma Wincenty Witos do LGBT

Matura rozszerzona z fizyki 2025. Mamy arkusz CKE

Matura rozszerzona z fizyki 2025. Mamy arkusz CKE

Arłamów Business Challenge 2025 już w czerwcu pod patronatem Strefy Biznesu

NASZ PATRONAT
Arłamów Business Challenge 2025 już w czerwcu pod patronatem Strefy Biznesu

Zobacz również

W Sielcu rozstrzygnięto konkurs "Admiralski Rejs". Zdjęcia, wyniki

W Sielcu rozstrzygnięto konkurs "Admiralski Rejs". Zdjęcia, wyniki

Uczennice ze Stęszewa nie miały sobie równych w finale Akademii Młodego Ratownika

Uczennice ze Stęszewa nie miały sobie równych w finale Akademii Młodego Ratownika