Legia Warszawa pokonała Hapoel Tel-Awiw

(ARKL)
Kibice Legii Warszawa mają powody do radości.
Kibice Legii Warszawa mają powody do radości. fot. Andrzej Muszyński
W Warszawie, w meczu 2. kolejki grupy C Ligi Europejskiej, Legia pokonała 3:2 Hapoel Tel-Awiw.

Legia Warszawa - Hapoel Tel-Awiw 3:2 (0:1)
Bramki: Danijel Ljuboja (67), Marcin Komorowski (72, karny), Miroslav Radović (90) - Toto Tamuz (34), Maaran Al Lala (78).
LEGIA: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Rybus (82. Wolski), Borysiuk, Ohayon (46. Żyro), Vrdoljak (46. Gol), Radović - Ljuboja.
HAPOEL: Apoula - Petalka, Fransman, Kende, Shish, Mahmmoud (11. Toama), Oremus (84. Badir), Abutbul, Igiebor, Damari (76. Lala), Tamuz.

Poczatek spotkania należał do gości, którzy nie bali się podejmować ryzyka w ofensywie. Podobać mogła się dwójka piłkarzy Toto Tamuz i Igiebor, którzy dali się we znaki defensorom Legii. Ten pierwszy zapisał się nawet na liście strzelców, gdy w 34. minucie celną główką pokonała Dusana Kuciaka.

Zapis relacji na żywo Legia Warszawa - Hapoel Tel-Awiw

W drugiej połowie ujrzeliśmy inną, lepszą Legię. Warszawska drużyna wyciągnęła wnioski i z większych rozmachem konstruowała akcje w ataku. Wyrównującego gola strzelił Danijel Ljuboja, a na 2:1 strzelił z rzutu karnego Marcin Komorowski. Zespół z Izraela wyrównał jeszcze na 2:2, ale w ostatnich minutach legioniści "przycisnęli" gości. Zwycięskiego gola zdobył niezawodny Miroslav Radović, którzy wykończył składną akcję gospodarzy.