Legia Warszawa wysoko wygrywa w Grudziądzu, a Cracovia w Świeciu

W Świeciu Cracovia rozgromiła UKS "Ruch" Chorzów 5:1 (1:1).
W Świeciu Cracovia rozgromiła UKS "Ruch" Chorzów 5:1 (1:1). Sławomir Wojciechowski
Dziś w naszym województwie rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów starszych. Udaną inaugurację mieli piłkarze z Warszawy i Krakowa.

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów (MP)

LEGIA Warszawa - ARKA Gdynia 5:2 (3:0)
Bramki: Jakub Arak 3 (18, 30, 38), Grzegorz Tomasiewicz (52), Daniel Rosiński (66) oraz Sebastian Bartlewski 2 (79, 90)
Legia: Pogorzelec - Grzesik, Kochański, Budek, Rozmus (58. Bartczak) - Gródek (71. Fabiszewski), Kalinkowski (46. Sokołowski), Tomasiewicz (63. Janusiewicz), Turzyniecki, Mazek (58. Norbert Misiak) - Arak (56. Rosiński).
Arka: Kamola - Robakowski, Stolc, Marcjanik (56. Sztandar), Sulewski - Nalepa, Matys, Szulc, Gałecki (58. Wardziński), Wesołowski (30. Jankowski) - Bartlewski.

Mecz odbył się w samo południe na stadionie Olimpii w Grudziądzu. W upale lepiej radzili sobie warszawianie, którzy już po 33. minutach prowadzili 3:0, a wszystkie gole strzelił Jakub Arak. Napastnik Legii zanim rozwiązał worek trafił jeszcze w poprzeczkę. Po przerwie legioniści dołożyli jeszcze dwa trafienia, a Arka odpowiedziała dopiero w ostatnich jedenastu minutach, a jej honor uratował Sebastian Bartlewski.

Przebudzenie po kwadransie

CRACOVIA Kraków - UKS RUCH Chorzów 5:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Szewczyk 2 (32, 46), Krzysztof Ropski (53), Paweł Piątek (68), Mariusz Panek (90+1) oraz Patryk Kuraś (9).
Cracovia: Drzewicki - M. Dudek, Moskal, Łucarz, Dobosz (69. T. Dudek) - Jaroszyński, Gala (54. Piątek) - Kapustka (69. Bartosz), Szewczyk (75. Panek), Ropski - Wdowiak (86. Bieszczanin).
Ruch: Majchrzak - Rutkowski, Kopeć (59. Frohlich), Malec, Malinowski (53. Kowalski) - Sierka (59. Łukaszewski), Włodarczyk - Jagodziński (34. Kowalski), Skwarczyński, Trojak (42. Gorczycki) - Kuraś (62. Palzer).

Początek meczu nie zwiastował wygranej krakowian. To Ruch dominował, który z trzech okazji w pierwszych 10 minutach wykorzystał jedną. W 9. min. do siatki z bliska trafił Patryk Kuraś. Po kwadransie do głosu zaczęła dochodzić Cracovia. Z rzutu wolnego groźnie uderzył Bartosz Kapustka, ale na posterunku był bramkarz Ruchu. Potem okazje mieli Krzysztof Ropski i Krzysztof Szewczyk. Ten drugi w końcu w 32. min. doprowadził do remisu. Ruch do przerwy próbował odzyskać prowadzenie, ale próby Kamila Sierki i Patryka Kurasia były niecelne.

Początek 2. połowy był imponujący w wykonaniu zawodników z Krakowa. Już pierwsza akcja przyniosła im gola, a do siatki ponownie trafił Szewczyk. W 53. min. Mateusz Wdowiak wymanewrował defensorów Ruchu, podał do Krzysztofa Ropskiego, a ten dopełnił formalności i było 3:1. Potem znów bliski zdobycia gola był Ropski, ale golkiper chorzowian z problemami obronił. W 68. min. Cracovia zadała kolejny cios, a gola strzelił rezerwowy Paweł Piątek. Z kolei w doliczonym czasie gry wynik ustalił Mariusz Panek. Ruch w tej części dwa razy poważniej, za sprawą Patryka Palzera, zagroził bramce Drzewickiego, ale ten był dziś w formie.
Kolejne mecze odbędą się w sobotę. W Świeciu o godz. 11.30 Arka zagra z Ruchem. Zaś w Nowem Legia zmierzy się z Cracovią (godz. 16.30). Być może już ten mecz rozstrzygnie o mistrzostwie kraju.