Lekkoatletyczne MP seniorów. Nasi sportowcy wracają z medalami

zm
Facebook/CWZS Zawisza Bydgoszcz - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne
W Suwałkach zakończyły się 98. lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów. Z medalami wracają zawodnicy z Kujaw i Pomorza.

Ostatniego dnia mistrzostw złoto w skoku wzwyż wywalczył Mateusz Kołodziejski z CWZS Zawisza Bydgoszcz. Z wynikiem 2.21 wyprzedził Mikołaja Szczęsnego (MKLA Łęczyca) - 2.12 i Sebastiana Moszczyńskiego (KS Podlasie Białystok) - 2.12.

W skoku w dal po srebro sięgnęła Anna Matuszewicz (MKL Toruń). z rezultatem 6.40 uległa tylko Roksanie Jędraszak z AZS Poznań - 6.11. W rzucie oszczepem drugi był Eryk Kołodziejczak, reprezentujący LUKS Start Nakło (78.22). Przegrał z Marcinem Krukowskim z Warszawianki (80.44).

Na trzecim stopniu podium w biegu na 200 metrów stanęła Marina Popowicz-Drapała z Zawiszy, z wynikiem 22.99. Szybsze od bydgoskiej zawodniczki były Martyna Kotwiła (Optima Radom) - 22.94 i Nikola Hornowska (ALKS Gorzów) - 22.99.

Dzień wcześniej nasi reprezentanci wywalczyli cztery krążki.

Brązowy medal wywalczył tyczkarz Zawiszy - Karol Pawlik (5.40). Złoto zdobył Piotr Lisek (5.65), drugi był Robert Sobera (5.60). Dopiero 4. pozycję zajął klubowy kolega Pawlika - Paweł Wojciechowski (5.20). Na drugim stopniu podium rywalizację na 400 metrów przez płotki ukończył Sebastian Urbaniak (50.54). Zawodnik Vectry Włocławek zameldował się na mecie za Krzysztofem Hołubem (50.43). Srebro wywalczył też Mateusz Kaczmarek z BKS Bydgoszcz (8:48.07) na 3000 m z przeszkodami. Lepszy był tylko Mikołaj Czeronek (8:47.71). Na deser złoto wywalczyła żeńska sztafeta Zawiszy 4x100 metrów w skłądzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Katarzyna Ferenz.

Dwie zawodniczki BKS Bydgoszcz biegły w finale 400 metrów. Niestety, nie udało im się stanąć na podium. Iga Baumgart-Witan była czwarta (52.78), a Kinga Gacka piąta (53.17). Złoto obroniła Natalia Kaczmarek (51.25).

Na piątych pozycjach swoje konkurencje kończyli w piątek: Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek (1500 metrów) oraz Adrian Brzeziński z MKL Toruń (skok w dal).

Ozdobą mistrzostw była rywalizacja płotkarzy. Damian Czykier ustanowił kapitalny rekord Polski na 110 metrów przez płotki - 13.25, a rewelacyjna Pia Skrzyszowska uzyskała trzeci wynik w historii rodzimej lekkoatletyki na 100 metrów przez płotki - 12.63.

Do wysokiej formy wraca mistrz Europy i rekordzista Polski w pchnięciu kula Michał Haratyk. Zawodnik KS Sprint Bielsko-Biała wygrał konkurs pchnięcia kulą wynikiem 21.17 m. To pierwsze 21 metrów w tym sezonie… Oby nie ostatnie.