Lekkoatletyka: Znamy gwiazdy Pedro's Cup w Bydgoszczy!

  Lekkoatletyka: Znamy gwiazdy Pedro's Cup w Bydgoszczy!

  (frel)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  .

  . ©Fot: Tomek Czachorowski

  Nie będzie Isinbajewej, ale przyjadą za to Uchow, Cantwell, Murer, Fieofanowa oraz polska czołówka. Kolejna edycja mityngu "Pedro's Cup" już 16 lutego w hali bydgoskiej "Łuczniczki".
  .

  . ©Fot: Tomek Czachorowski

  To już 11. edycja mityngu, w tym po raz szósty w hali i po raz szósty właśnie w Bydgoszczy (pozostałe odbyły się w sezonie letnim na stadionach w Warszawie, Szczecinie i w Poznaniu).

  W tym roku zawodnicy będą rywalizować ponownie w trzech konkurencjach - skoku o tyczce kobiet oraz męskim skoku wzwyż i pchnięciu kulą. Co prawda, nie udało się ponownie namówić do startu rekordzistki świata Jeleny Isinbajewej, która wraca na skocznie po dłuższej przerwie.
  W swoich kilku startach halowych nie ujęła tym razem Bydgoszczy. Ale przyjadą za to Brazylijka Fabiana Murer i inna Rosjanka Swietłana Fieofanowa, które walczyć będą z dwoma najlepszymi polskimi skoczkiniami - Moniką Pyrek i Anną Rogowską.
  W pchnięciu kulą tradycjnie niezwykle silną konkurencję będzie miał Tomasz Majewski. Przyjadą bowiem Amerykanie v, Adam Nelson czy Niemiec Ralf Bartels.

  W skoku wzwyż pokażą się natomiast świetni Rosjanie Iwan Uchow i Jarosław Rybakow, Czech Jarosław Baba czy Cypryjczyk Kyriakos Ioannou.

  Kilkugodzinna impreza rozpocznie się 16 lutego o 17.00, a relacje zaplanowały TVP 2 i TVP Sport. Tegoroczny budżet mityngu to 1 mln 700 tys. zł brutto, z czego 300 tys. zł to wkład miasta, a pozostałą kwotę zapewnia główny sponsor - firma Strauss Cafe Poland.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  aras

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo