Lider tabeli dla Zawiszy Bydgoszcz niestraszny! Bogdanka Łęczna pokonana

(STYK), (ARKL)
Zawisza to lider tabeli.
Zawisza to lider tabeli. fot. Andrzej Muszyński
Dobry mecz rozegrał dziś Zawisza Bydgoszcz. Wicelider tabeli przed 8. kolejką pierwszej ligi pokonał byłego już lidera - Bogdankę Łęczna 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Janusza Kubota wysforowali się na samodzielne prowadzenie w tabeli.

Pierwszą bramkę strzelili dziś goście z Łęcznej w 13. minucie, a jej autorem był Wallace. Bydgoszczanie jednak nie podłamali się i ruszyli do odrabiania strat. Wyrównać udało się już 5 minut później, gdy rzut karny na gola zamienił Paweł Zawistowski. Wcześniej Pielorz dotknął piłkę ręką po zagraniu Jakuba Wójcickiego.

Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna- zapis relacji na żywo

Zawisza prowadził już w 39. minucie. Wtedy to piłkę w środku rozegrał Wahan Geworgian, następnie uruchomił na lewej stronie Pawła Oleksego. Boczny obrońca bydgoskiego zespołu zacentrował wprost na głowę Wójcickiego, który posłał piłkę do bramki.

Na kolejną bramkę blisko 5 tysięcy widzów czekało do 79. minuty. Jej strzelcem był Adrian Błąd, a asystował Geworgian. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla Bogdanki strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nildo. Kilka chwil później ten sam zawodnik zmarnował doskonałą szansę na wyrównanie.

Warto zaznaczyć, że na trybunach stadionu Zawiszy zasiadł Łukasz Kubot, znany tenista i syn szkoleniowca "Zetki".

Szersza relacja w czwartkowej "Gazecie Pomorskiej". Na naszej stronie wkrótcr galeria zdjęć i materiały wideo.

Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna 3:2 (2:1)
ZAWISZA:Witan - Ilków-Gołąb, Jankowski, Skrzyński, Oleksy - Ekwueme (80. Maziarz), Zawistowski - Błąd, Gevorgyan, Jackiewicz (88. Klofik) - Wójcicki (66. Chałas).
BOGdANKA: Prusak - Łuczak, Bartoszewicz, Wallace, Sołdecki, Nikitović, Nildo, Pielorz, Renusz (71. Oziemczuk), Falkowski (59. Pesir), Zuber (59. Kusiak).