Jacek Czaplewski
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski zdobył z Realem Sociedad dwie pierwsze bramki i w korespondencyjnym pojedynku z Karimem Benzemą objął prowadzenie. Póki co liderem strzelców La Ligi jest jednak jeszcze kto inny.

Lewandowski zaczął strzelanie w dniu 34. urodzin - czyli wczoraj. Z Realem Sociedad trafił odpowiednio w 44 sekundzie oraz 68 minucie. Obie bramki padły z gry, w polu karnym. Pierwsza po strzale z lewej nogi, druga z prawej. Asystowali kolejno Alejandro Balde i wprowadzony po przerwie Ansu Fati, któremu Lewy odwdzięczył się asystą. La Liga jednak jej nie uznała, dopatrując się po drodze odbicia piłki od przeciwnika.

Dorobek Benzemy w La Lidze jest uboższy o gola. Póki co Francuz zdobył dla Realu Madryt tylko jedną bramkę. Trafił z rzutu karnego, z prawej nogi w wyjazdowym meczu z Celtą Vigo. Wcześniej z Almerią Benzema zapisał asystę przy golu Lucasa Vazqueza. Na koncie snajpera jest też bramka z Superpucharu Europy przeciw Eintrachtowi Frankfurt. Uderzył z prawej nogi, z okolicy piętnastego metra, gdy otrzymał podanie od Viniciusa Juniora.

Klasyfikacji strzelców La Liga po dwóch kolejkach przewodzi Borja Iglesias. Hiszpan z Realu Betis Sewilla zdobył trzy bramki - jedną z Elche, dwie z Mallorcą. Można rzec, że wyrobił już 30 procent normy, bo zeszły sezon La Ligi skończył z dziesięcioma trafieniami.