Jacek Czaplewski
Barcelona ograła Napoli. W ćwierćfinale czeka Lewandowski!
Barcelona ograła Napoli. W ćwierćfinale czeka Lewandowski! AFP/East News
Liga Mistrzów. FC Barcelona w ćwierćfinale. Awansowała do niego po dwumeczu z Napoli. Wprawdzie na wyjeździe zremisowała 1:1, ale u siebie stanęła na wysokości zadania i wygrała 3:1. Brylował Leo Messi. W kolejnej fazie czeka na niego Robert Lewandowski i Bayern Monachium.

Ćwierćfinałowy mecz Barcelona - Bayern odbędzie się 14 sierpnia na stadionie w Lizbonie (godz. 21:00). O awansie do półfinału zadecyduje 90 minut, ewentualnie dogrywka lub konkursów rzutów karnych. Z powodu napiętego terminarza nie zaplanowano bowiem rewanżów.

Mimo początkowych problemów (słupek Driesa Mertensa) Barcelona dość gładko pokonała Napoli. Prowadzenie dał Clement Lenglet - po uderzeniu głową. Poprawił po nim Lionel Messi, wieńcząc z bliska swoją indywidualną akcję, w której okiwał aż trzech przeciwników.

Nie wiadomo było, czy Messi dotrwa nawet do przerwy. Po starciu z Kalidou Koulibalym ucierpiał do tego stopnia, że wymagał opróżnienia zamrażacza. Do jedenastki nie podszedł - za niego trafił Luis Suarez.

W tym meczu wystąpił tylko jeden Polak - Piotr Zieliński. Po 70 bezbarwnych minutach został zdjęty z boiska. W 80 minucie na murawie pojawił się za to Arkadiusz Milik. Chwilę po wejściu trafił nawet do siatki, ale w tej akcji był na spalonym i gola mu nie zaliczono.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Jeszcze w sierpniu ruszą rozgrywki na szczeblu centralnym. Sporo zawodników już zmieniło barwy. Kręci się też karuzela trenerska. W klubach PKO Ekstraklasy doszło do dwóch roszad, w Fortuna 1 Lidze do trzech, w 2 lidze - do dwóch. Zobaczcie, kto stracił pracę, a kto zyskał - i z jakiego powodu. Ciekawostki:- dwóch szkoleniowców straciło pracę po awansie- do gry wszedł wieloletni asystent Adama Nawałki- szansę otrzymał trener z rocznika 1990- w tym gronie jest tylko jeden obcokrajowiec, ale władający językiem polskim