Ćwierćfinałowy mecz Barcelona - Bayern odbędzie się 14 sierpnia na stadionie w Lizbonie (godz. 21:00). O awansie do półfinału zadecyduje 90 minut, ewentualnie dogrywka lub konkursów rzutów karnych. Z powodu napiętego terminarza nie zaplanowano bowiem rewanżów.
Mimo początkowych problemów (słupek Driesa Mertensa) Barcelona dość gładko pokonała Napoli. Prowadzenie dał Clement Lenglet - po uderzeniu głową. Poprawił po nim Lionel Messi, wieńcząc z bliska swoją indywidualną akcję, w której okiwał aż trzech przeciwników.
Nie wiadomo było, czy Messi dotrwa nawet do przerwy. Po starciu z Kalidou Koulibalym ucierpiał do tego stopnia, że wymagał opróżnienia zamrażacza. Do jedenastki nie podszedł - za niego trafił Luis Suarez.
W tym meczu wystąpił tylko jeden Polak - Piotr Zieliński. Po 70 bezbarwnych minutach został zdjęty z boiska. W 80 minucie na murawie pojawił się za to Arkadiusz Milik. Chwilę po wejściu trafił nawet do siatki, ale w tej akcji był na spalonym i gola mu nie zaliczono.
LIGA MISTRZÓW w GOL24
Wszystkie zmiany trenerów przed sezonem - Ekstraklasa, 1 i 2 liga
