Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego, Borussia na dnie

(ARKL)
, jako pierwszy od dwóch lat Polak, wpisał się na listę strzelców w Lidze Mistrzów. fot. Paweł Skraba/archiwum
W środę odbyły się kolejne spotkania 3. kolejki Ligi Mistrzów. Kolejnej porażki doznała Borussia Dortmund.

W grupie E niemiecki Bayer Leverkusen dzięki świetnemu początkowi drugiej połowy pokonał u siebie Valencię 2:1. Bramki dla wicemistrzów Niemiec strzelali Andre Schuerrle i Sidney Sam. Z kolei aż pięć bramek zaaplikowali Belgom z Genku piłkarze Chelsea Londyn. Pierwsze skrzypce w drużynie "The Blues" zagrał Hiszpan Fernando Torres, zdobywca dwóch goli. W tabeli prowadzi Chelsea (7 pkt) nad Bayerem (6 pkt). Trzecia Valencia ma tylko 2 "oczka".

Przeczytaj także: Real gromi Lyon, remis Napoli z Bayernem

W "polskiej" grupie F zwycięstwa odniosły Arsenal i Olympiakos. Londyńczycy wygrali na Stade Velodrome z Olympique Marsylia 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla "Kanonierów" strzelił w 90. minucie gry młody Aaron Ramsey. W meczu w Pireusie nawet gol Roberta Lewandowskiego nie pomógł Borussii Dortmund wywieźć choćby punktu. Mistrzowie Niemiec polegli z Grekami aż 1:3, a gospodarzy uszczęśliwili Jose Holebas, Raffik Djebbour i Francois Modesto. W ekipie BVB wystąpiło także dwóch innych Polaków: Łukasz Piszczek grał pełne 90 minut, zaś Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 68. minucie za Shinjiego Kagawę. Kapitan reprezentacji Polski tuż po wejściu na boisku stanął przed szansą na wyrównanie, jednak pospieszył się z uderzeniem lewą nogą zza pola karnego.

Tym samym dortmundczycy nie zdobyli pierwszych punktów w tegorocznej Lidze Mistrzów. W tabeli grupy F na czele jest Arsenal (7 pkt), drugi jest Olympique (6 pkt), a trzeci Olympiakos (3 pkt).

"Barca" i Milan blisko 1/8 finału

Dwa remisy odnotowano w grupie G. Portugalskie FC Porto niespodziewanie podzieliło się punktami z APOEL-em Nikozja! Zdobywcy Ligi Europejskiej z 2011 roku zremisowali 1:1, kończąc spotkanie z ośmioma żółtymi kartkami! Bramka w 13. minucie Hulka nie wystarczyła do zwycięstwa. Sześć minut później do stanu 1:1 doprowadził Ailton. W Doniecku miejscowy Szachtar zaliczył drugi z rzędu remis w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ukraiński zespół zremisował 2:2 z Zenitem Sankt Petersburg. Niespodziewanie na fotelu lidera tej grupy usadowił się APOEL (5 pkt). Zenit wraz z Szachtarem mają po 4 "oczka".

Po trzy punkty w grupie H dopisały FC Barcelona i AC Milan. Katalończycy po bramkach Andresa Iniesty i Davida Villi pokonali u siebie 2:0 Viktorię Pilzno, zaś mediolańczycy pod wodzą Massimiliano Allegriego pewnie w identycznych rozmiarach zwyciężyli białoruskie BATE Borysow. Obie zwycięskie drużyny z 7 punktami przewodzą stawce ekip w tej grupie.