Piotr Szymański
Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5:2
Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5:2 East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium pokonał u siebie Eintracht Frankfurt (5:2) w sobotnim meczu 27. kolejki ligi niemieckiej. Spotkanie miało szalony przebieg. Padło w nim aż siedem bramek, a jedną z nich zdobył Robert Lewandowski.

Bayern - Eintracht. Grad bramek i niespodziewana pogoń

Pierwszą połowę totalnie zdominował Bayern. Jej bohaterem był Thomas Mueller, który najpierw idealnie dograł do Leona Goretzki, a następnie sam wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przy bezbramkowym remisie Robert Lewandowski trafił w poprzeczkę.

Gdy tuż po zmienia stron gola na 3:0 strzelił "Lewy", wydawało się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego! Eintracht za sprawą środkowego obrońcy Martina Hintereggera dwukrotnie odpowiedział po rzutach rożnych i niespodziewanie złapał kontakt.

Monachijczycy byli w opałach, z których wyratował ich Alphonso Davies. Kanadyjczyk do wcześniejszej asysty dorzucił bardzo istotne trafienie. Rozmiary zwycięstwa mistrzów Niemiec powiększył jeszcze... Hinteregger, który niefortunnie interweniował we własnym polu karnym.

Bayern - Eintracht. Jak zagrał Robert Lewandowski?

Kapitan reprezentacji Polski mocny cios z łokcia dostał już w pierwszej akcji meczu. W 12. minucie po źle rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła pod jego nogi. "Lewy" kropnął z lewej nogi, ale tylko w poprzeczkę. Napastnik Bayernu mocno ucierpiał w 35. minucie, gdy prosto w twarz uderzył go Hinteregger. Austriak obejrzał tylko żółtą kartkę. Lewandowski długo był opatrywany i już do końca meczu pod jego prawym okiem pojawił się plaster.

Lewandowski dopiął swego w 45. sekundzie po przerwie. Prawą stroną urwał się Kingsley Coman, który precyzyjnie dorzucił piłkę do Polaka, a ten mocną główką nie dał szans Kevinowi Trappowi. Była to już 27. bramka snajpera Bayernu w tym sezonie Bundesligi.