W I lidze hokeja na trawie nasze zespoły twardo powalczyły z faworytami z Wielkopolski. LKS Gąsawa pokonał nawet poznańskiego Pocztowca.

Bramki: Zadka (14, 53), Zieliński (34), Szyplik (38).
Grunwald - Pomorzanin 12:1 (6:0)
Bramka: Kunklewski (59).
POMORZANIN: Domachowski - Raciniewski, Zieliński, K. Makowski, Szyplik, Zakszewski, Girtler, M. Makowski, Kunklewski, Szrejter, Janiszewski, Nowakowski, Sellner, J. Kulpa, Zadka, Kamiński.

Laskarze Pomorzanina są coraz bliżej 2. miejsca. Z weekendu w Poznaniu przywieżli ważne zwycięstwo z AZS AWF, ale także zostali rozgromieni przez Grunwald. Dla torunian ważniejszy był sobotni mecz z akademikami. Był wyrównany, rywale jeszcze w I połowie prowadzili 2:1. Wszystko rozstrzygnęło się po przerwie. Sędziowie najpierw nie zaliczyli trafienia Krystiana Makowskiego, ale przy golach Szyplika i Zadki wątpliwości już nie było. W końcówce gospodarze przycisnęli, w 58. minucie zdobyli nawet gola kontaktowego, ale pozostałe strzały pewnie bronił Domachowski.

LKS GĄSAWA - POCZTOWIEC 2:1 (1:0)

Bramki: Trzeciak (15), Rożek (40) - Siejkowski (36).

Gąsawianie sprawili niespodziankę, mimo że zespół z Poznania jest w tym sezonie nieco słabszy. - Chłopacy walczyli z determinacją. Potraktowali mecz prestiżowo - podkreśla Sławomir Mazany, trener laskarzy z Pałuk. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po celnym strzale Trzeciaka. Goście wyrównali po rozpoczęciu II połowy. Na szczęście, kolejne akcje pokazały, że gąsawian stać na zwycięstwo nad silnym rywalem. Gola na wagę wygranej zdobył niezawodny Piotr Rożek.

Bramki: Karge (50) - Bukowski (18).
LKS GĄSAWA: Modelski - Jedzikowski (tylko w niedzielę), Kuczma, Danelski, Trzeciak, Rożek, Rosiński, Mazur, Substyk, Krupiński, Kaczmarek, Wrzesiński, Karge, Katulski, Jułga.

Zupełnie inaczej hokeiści z Gąsawy potraktowali mecz z Wartą. - Myśleli, że spotkanie samo się wygra. Zbyt dużo było indywidualnych popisów, a za mało zespołowej gry - ocenia Mazany.

ROGOWO - WARTA 1:0 (0:0)

Bramka: Bączkowski (58).
Rogowianie ambitnie walczą o utrzymanie się w rozgrywkach. Przeciwko Warcie świetnie zagrali w defensywie. Wiele do życzenia pozostawiała gra w ataku.

LKS ROGOWO - POCZTOWIEC 0:1 (0:1)

Bramka: Siejkowski (13).
LKS ROGOWO: Jasek - Krokosz, Mikulski, Popiołek, Kubiak, Kalczyński, Karpiński, A. Pacanowski, Sz. Pacanowski, Kuczkowski, Bratkowski, Nowakowski, Nowak, Bączkowski (tylko w sobotę), Kozłowski (tylko w niedzielę).

Laskarze z Pałuk byli blisko sprawienie niespodzianki. Liczę, że w ostatnich meczach rozgrywek z Grunwaldem i AZS AWF zdobędziemy 3 punkty i zagramy w barażach o utrzymanie się w lidze - mówi trener Bogusław Kozłowski.

Pozostałe mecze: Grunwald Poznań - MKS Siemianowice Śląskie 10:0, Grunwald - Start Gniezno 13:2, Polonia Środa Wielkopolska - MKS 2:4, AZS AWF Poznań - Start 10:3.