LKS Kęsowo lepszy od Alfy Strzelno

Piotr Pubanz
W Strzelnie oba zespoły walczyły do upadłego.
W Strzelnie oba zespoły walczyły do upadłego. Piotr Pubanz
Bardzo ważne punkty ze Strzelna przywieźli szczypiorniści LKS Kęsowo. Podopieczni Marka Tydy pokonali Alfę 99, rewanżując się tym samym za wrześniową porażkę jedną bramką we własnej hali. Zwycięstwo mocno przybliżyło kęsowian do pozostania w gronie drugoligowców.

ALFA 99 STRZELNO - LKS KĘSOWO 28:35 (13:15)

LKS: L.Mielke, Iwicki - Modrzejewski, Wiśniewski 1, Kapłanowski, K.Mielke 5, Poraziński 2, Kościelski 5, Luptowski 4, Radzio, Pięta, Cieniuch 1, Kensik 3, Kowalik 11, Czarnowski, Smysłowski 3.

Dla obu ekip był to bezsprzecznie najważniejszy mecz dopiero co rozpoczętej, rewanżowej rundy rozgrywek II ligi. Gospodarze w pierwszej części sezonu wywalczyli tylko 2 punkty, zwyciężając właśnie LKS w Kęsowie. Przyjezdni do soboty mieli uzbierane 2 "oczka" więcej. Był to więc mecz o być albo nie być w II lidze. Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy odskoczyli rywalom na 6 bramek. Alfa zdołała jednak doprowadzić do remisu 13:13 i stanęła, co skrzętnie wykorzystali kęsowianie, schodząc na przerwę z przewagą 2 goli. Po zmianie stron goście nadal prezentowali się lepiej, systematycznie podwyższając prowadzenie.

13. Alfa 99 Strzelno 13 2 301:457

- Końcowy wynik może świadczyć o naszej pewnej wygranej, ale tak nie było - ocenia spotkanie trener Marek Tyda. - Pojechaliśmy do Strzelna w optymalnym zestawieniu, ale wysoka stawka meczu trochę nas w pierwszej połowie usztywniła. Po przerwie graliśmy bardzo uważnie w obronie, mając w pamięci wydarzenia sprzed 3 i 4 sezonów, kiedy to wysoko prowadziliśmy w Strzelnie, a mimo to gospodarze schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Tym razem nie popełniliśmy takich błędów i mam nadzieję, że ta wygrana pozwoliła nam zachować ligowy byt.
W najbliższą sobotę o 18.00 LKS Kęsowo podejmie lidera rozgrywek MKS Grudziądz.

Wyniki - 14. kolejka: AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 26:30, Sambor Tczew - Energetyk Gryfino 24:19, SMS ZPRP II Gdańsk - Wybrzeże II Gdańsk 36:15, Tytani Wejherowo - Cartusia Kartuzy 18:30, MKS Grudziądz - GKS Żukowo 29:29.

W sobotę zagrają. LKS Kęsowo - MKS Grudziądz, Energetyk Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz, GKS Żukowo - SMS ZPRP II Gdańsk, Cartusia Kartuzy - Szczypiorniak Olsztyn, Wybrzeże II Gdańsk - Tytani Wejherowo, Gwardia Koszalin - Alfa 99 Strzelno.