LKS Kęsowo wysoko przegrał z Energetykiem Gryfino

Piotr Pubanz
Kęsowska młodzież kolejny raz z parkietu schodziła z opuszczonymi głowami.
Wysoką porażką z Energetykiem Gryfino zakończył się kolejny mecz LKS Kęsowo w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Marka Tydy tylko w pierwszej połowie potrafili napsuć faworytowi trochę krwi. W drugiej odsłonie wicelider niepodzielnie dominował już na parkiecie.

ENERGETYK GRYFINO - LKS KĘSOWO 41:20 (18:12)

KĘSOWO: L.Mielke, G.Modrzejewski, Iwicki - Ł.Modrzejewski, Wiśniewski, Szmagliński, K.Mielke, Radzio, Szulowski, A. Kapłonowski, D.Kapłonowski, Czarnowski.

Goście pojawili się w hali Energetyka bez 5 podstawowych graczy (Kowalika, Kościelskiego, Luptowskiego, Smysłowskiego i Gakana) tak więc z góry zostali skazani na porażkę. Gospodarze, to ścisła czołówka ligi, więc faworyta meczu nie trudno było wskazać. Miejscowi od samego początku objęli kilkubramkowe prowadzenie, systematycznie je powiększając. Dobrą partię w Gryficach rozegrał Radek Radzio rzucając rywalowi 7 bramek, 3 trafienia zanotował Mielke, 2 natomiast młodziutki Poraziński.
- Dopóki sił starczało starszym zawodnikom, wynik nie był tragiczny - mówił po spotkaniu trener Marek Tyda. - W drugiej połowie wpuściłem na parkiet młodzież i rywal od razu odskoczył nam na 20 punktów. Muszę jednak posyłać do gry naszych 16-latków, bo to zaprocentuje w kolejnych latach. Porażka z pewnością jest bolesna, ale nie poddajemy się. Naszym celem jest obrona drugoligowego bytu, a z czasem pokażemy na co nas stać.

Pozostałe wyniki 11. kolejki. SMS ZPRP II Gdańsk - Tytani Wejherowo 31:25, Alfa 99 Strzelno - Cartusia Kartuzy 24:32, MKS Grudziądz - Szczypiorniak Olsztyn 27:22, Sambor Tczew - GKS Żukowo 18:26.

1. MKS Grudziądz 10 20 338-254
2. Energetyk Gryfino 11 16 324:256
3. GKS Żukowo 10 15 268:226
4. Gwardia Koszalin 10 15 259:224
5. Szczypiorniak Olsztyn 10 14 272:245
6. Sambor Tczew 10 12 275:276
7. Cartusia Kartuzy 10 9 266:259
8. SMS ZPRP II Gdańsk 10 8 292:270