Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych ogłosiła laureatów regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2011.
Czytaj też: Lodołamacze. To się opłaca. Zatrudniają niepełnosprawnych i zostali nagrodzeni!
Lodołamacze łamią bariery
Ten tytuł i pierwsze miejsce w kategorii "Zatrudnienie chronione", otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej w Bydgoszczy.
- Gdy twardnieją lody obojętności, tym bardziej staramy się je kruszyć - przekonywał podczas uroczystości w bydgoskiej galerii BWA Stanisław Kuczyniecki, dyrektor zakładu.
Drugie miejsce zajął Hotel City w Bydgoszczy, trzecie Spółdzielnia Inwalidów Branży Metalowej Tuchmet z Tucholi. Wyróżnienia otrzymały również: PPHU Greka z Bydgoszczy, Gaja z Grudziądza oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Wąbrzeźnie.
W kategorii "Otwarty rynek pracy" zwyciężyła Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak z Brześcia Kujawskiego. Firma, która w małej miejscowości zatrudnia ponad 200 osób niepełnosprawnych, deklaruje, że wciąż będzie dążyć do zwiększenia tej liczby.
Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii zajęły kolejno: NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy "Oaza" w Inowrocławiu oraz Restal z Bydgoszczy.
TUTAJ SĄ ZDJĘCIA Z WCZORAJSZEJ UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA STAUETEK LODOŁAMACZOM 2011
Kujawsko - Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy to zaś Lodołamacz "Pracodawca nieprzedsiębiorca". Kapituła konkursu doceniła m.in. całokształt pracy uczelni na rzecz osób niepełnosprawnych. W tej dziedzinie wyróżniono także Bibliotekę Pedagogiczną w Toruniu.
Super Lodołamacz, czyli gmina Lisewo
Specjalnego Lodołamacza dostał Radosław Cichański, m.in. rzecznik osób niepełnosprawnych bydgoskiej WSG.
Mianem Super Lodołamacza może od wczoraj pochwalić się Gmina Lisewo, która jest organizatorem Zakładu Aktywności Zawodowej w Drzonowie.
Dodajmy, że ten konkurs od lat wyłania firmy, instytucje i osoby prywatne, angażujące się w rozwiązywanie problemów niepełnosprawnych, m.in. przez tworzenie nowych i coraz lepszej jakości miejsc pracy.
Czytaj też:"Krukowiak" Lodołamaczem 2010
