Wśród nagrodzonych z regionu jest Piotr Głogowski z Włocławka, który w styczniu odebrał opla astrę. Dane nie obejmują październikowych losowań, gdzie weryfikacja jeszcze trwa.
Jak mówią sprzedawcy, kupujący od czasu rozpoczęcia “Narodowej Loterii Paragonowej”, dużo częściej biorą rachunki, licząc na wygraną. - O jedną trzecią więcej - mówi pan Przemysław ze sklepu “Kuferek” w Bydgoszczy. - Są to raczej osoby starsze.
Polacy do połowy października zarejestrowali już ponad 111 mln paragonów. W październiku do szczęśliwca trafił jedenasty opel astra. Na zwycięzców nadal czekają auta - kolejne ople astry i ople insignie, ale również komputery lenovo oraz ipady.
Jak grać? Można zgłosić dowolną liczbę paragonów. Kwit musi być zgłoszony w miesiącu zakupu. Uwaga - faktury, rachunki i paragony niefiskalne nie biorą udziału w akcji. Szczegóły: loteriaparagonowa.gov.pl.
Akcja ma uświadamiać, że wydawanie i branie paragonów przy zakupach oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień. Dzięki temu zwiększają się wpływy do budżetu państwa. To też wspieranie uczciwych przedsiębiorców i kształtowanie zdrowej konkurencji - przekonuje ministerstwo. Akcja została przedłużona do 31 marca 2017 r.
Za to tylko do 24 listopada trwa “Wielka loteria bezgotówkowa”, nad którą patronat objęły Ministerstwa Finansów i Rozwoju. Co tydzień do wygrania jest elektryczne auto BMW i3, codziennie nowoczesny telefon, a co godzinę podwójna wejściówka do kina.
Zasady? Dokonaj transakcji kartą. Zarejestruj transakcję na stronie zakupybezgotowki.pl. Każde przekroczone 10 zł to dodatkowy los na loterii.
