Leżąc na takim łóżku, mamy równomiernie podparte ciało na wypukłościach i we wklęsłościach. Zwykły materac jest mało sprężysty i "nie poddaje" się naszym kształtom, więc śpi nam się nie tak wygodnie, jak na wodnym, a potem boli kręgosłup, szyja. Poza tym osoby śpiące na łóżkach wodnych mają mniejsze zaburzenia krążenia. Można nastawiać temperaturę wody w takim łóżku, od 20 do 36 stopni. Zadowolone więc będą zmarzluchy i osoby, którym jest zawsze ciepło.
Śpij na materacu
Główna część tego łóżka to materac, w środku którego jest woda, umieszczony na podeście. Niektórzy się boją, że materac pęknie, gdy np. dzieci będą po nim skakały i materiał nie wytrzyma. Nie dojdzie do żadnej "powodzi", nawet, jeżeli woda z jakiegoś powodu jednak wycieknie - łóżko ma dodatkowe zabezpieczenie - to wanna ochronna, w której leży materac. Bakterie i glony nie rozwiną się w wodzie, bo jest specjalny preparat, który raz do roku wpuszczamy do materaca, dzięki czemu pozostaje ona czysta.
Nie nabawisz się reumatyzmu
Woda w materacu nie powoduje reumatyzmu, wbrew przekonaniom. Woda w materacu jest szczelnie zamknięta, a łóżko jest zupełnie suche. Mitem są też opowieści o tym, jakoby takie łóżko było powodem choroby morskiej.
Razem, a jakby osobno
Niektóre pary obawiają się także, że podczas spania we dwójkę, gdy jedna osoba będzie się przewracała z boku na bok, to spowoduje fale i ta druga osoba będzie się budziła. Nieprawda. Materace obu osób są oddzielone i ten obok ma spokojny sen. Poza tym na wodnym łóżku każde ułożenie jest wygodne i tak dużo się nie wiercimy, jak na tradycyjnym łóżku, szukając wygodnej pozycji.