Maciej Kubik (Olimpia Unia Grudziądz) trzeci w europejskim TOP-10

Redakcja
Maciej Kubik (Olimpia Unia Grudziądz) jest aktualnym mistrzem Europy kadetów w singlu i deblu a teraz wywalczył 3. miejsce w europejskim TOP-10 Maryla Rzeszut
Maciej Kubik z Olimpii Unii Grudziądz trzeci w prestiżowym turnieju TOP-10 w Portugalii. Grało 10 najlepszych kadetów w Europie, systemem każdy z każdym czyli każdy z uczestników rozegrał 9 pojedynków. Kubik przegrał tylko z Niemcem oraz Chorwatem - swoim przyjacielem, z którym tworzą zgrany debel i wywalczyli wcześniej mistrzostwo Europy.

Utalentowany tenisista Olimpii Unii Grudziądz - Maciej Kubik grał w Portugalii w gronie najlepszych - systemem każdy z każdym. Miał szanse na złoto, bo jest aktualnym mistrzem Europy kadetów w singlu.
W Portugalii zdobył brązowy medal i stanął na podium w prestiżowym turnieju TOP-10 najlepszych, europejskich kadetów.

Przegrał z doskonale sobie znanym Chorwatem, z którym razem zdobyli mistrzostwo Europy kadetów w deblu. Obaj zawodnicy przyjaźnią się i tworzą zgrany duet. Znają się doskonale, także swoje możliwości przy stole tenisowym. Ivor Ban z Chorwacji w TOP-10 ostatecznie pokonał Kubika 3:2.
Grudziądzki tenisista uległ ponadto Niemcowi i ostatecznie zajął 3. miejsce.

Działacze ASTS Olimpia Unia Grudziądz uważają to za bardzo dobry wynik. - Brązowy medal w europejskim TOP-10 to sukces. Ten turniej jest o wiele trudniejszy niż mistrzostwa Europy. Trwa trzy dni. Codziennie tenisiści rozgrywają po trzy ciężkie pojedynki, jako że w tej dziesiątce każdy jest bardzo wymagającym rywalem. Czasem są to pojedynki 7-setowe - komentuje Jerzy Wilmański, wiceprezes ASTS Olimpia Unia Grudziądz. - Kubik zaprezentował się bardzo dobrze i potwierdził swoją obecność w trójce najlepszych w Europie. Znakomicie zagrał niedawno także w międzynarodowym Pro-Tourze w Chorwacji, gdzie wśród juniorów, będąc kadetem, zajął miejsca 5-8. tuż za czwórką Chińczyków.

Maciej Kubik ma złoto mistrzostw Europy kadetów w singlu i deblu oraz brąz w drużynie! Kulczycki ze srebrem!

Od 29 września Maciej Kubik i jego kolega klubowy Samuel Kulczycki walczyć będą w Grand Prix Polski Juniorów w Drzonkowie. Należą do faworytów. Kulczycki jest rozstawiony z numerem 1. a Kubik z "trójką".

Najbliższe mecze Olimpii Unii w Lotto Superlidze to 28 września w Grodzisku Mazowieckim z Bogorią, wicemistrzem Polski i 10 października w Działdowie a w Grudziądzu 12 października (piątek)- z Dojlidami Białystok oraz 14 października (niedziela) z 3S Polonią Bytom. Oba mecze rozpoczną się w hali Olimpii o godz. 18.