I znalazł się w dziesiątce laureatów - na 126 samorządów lokalnych, które przystąpiły do konkursu. Kampania będzie realizowana pod hasłem "Myślimy - segregujemy - będziemy", podpisanie umowy we wtorek w Warszawie.
- Grant może nie jest w porażającej wysokości - opowiada Justyna Rząska, dyrektorka GOK. - Ale na pewno z pożytkiem wykorzystamy te 20 tys. zł i cieszymy się z tego, że nasz projekt został doceniony.
Organizatorzy będą się starali podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców, a kampania potrwa do kwietnia przyszłego roku. W jej ramach odbędą się warsztaty dla edukatorów i dla mieszkańców, zajęcia plastyczne z konkursem na najlepszą pracę z plastiku, papieru i szkła oraz konkurs na najlepsze hasło promujące akcję.
- Będą nagrody dla uczestników - zapowiada Justyna Rząska. - Nadal będziemy też promować zbiórkę plastikowych nakrętek, a najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne wycieczki.
Projekt ma aktywizować mieszkańców do innego myślenia o selektywnej zbiórce odpadów opakowaniowych i recyklingu, tworzyć "zielony" wizerunek gminy Chojnice i bardziej angażować ludzi w podobne akcje.
- Nie uda się nam to bez pomocy mediów - mówi dyrektorka GOK. - Liczę na państwa pomoc.
Czytaj e-wydanie »