Radosław Krajewicz jest szefem Chojnickiego Domu Kultury od siedmiu lat. Drugi kandydat - Radosław Zieliński był dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Teraz pracuje w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie. Jest byłym prezenterem radiowym.
28 listopada o godz. 10 będzie pierwsze posiedzenie komisji konkursowej.
- Będziemy przeglądać dokumenty pod względem formalnym - mówi Adam Kopczyński, wiceburmistrz Chojnic, przewodniczący komisji konkursowej.
5 grudnia o godz. 10 drugie posiedzenie komisji konkursowej. - Spotkamy się z kandydatami na rozmowach. Będzie to spotkanie otwarte, zapraszamy media i mieszkańców, którzy chcą wysłuchać, co przyszli kandydaci będą mieli do zaproponowania.
W poprzednim konkursie, przesłuchania konkursowe też były otwarte. Skład komisji konkursowej: radni Renata Dąbrowska, Marek Szank, szef komisji kultury i sportu, Zdzisław Januszewski - PiS, przedstawiciel załogi ChCK Grzegorz Szlanga, Roman Guzelak, szef Promocji Regionu Chojnickiego, Justyna Rząska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Mariusz Paluch, wicestarosta, Zbigniew Buława - szef referatu kultury i sportu i wiceburmistrz Adam Kopczyński.
