To nowoczesny kompleks, z którego korzystać będą mogli nawet rodzice z niemowlętami. Budowa obiektu już ruszyła. Powstaje przy Centrum Małego Dziecka i Rodziny na placu Przyjaźni.
Będzie dostępny dla wszystkich dzieci z opiekunami, a więc nie będzie służył tylko tym, które mają szczęście być opieką pań z Centrum Małego Dziecka i Rodziny.
Innowacyjność tego miejsca polegać będzie przede wszystkim na zastosowanych w nim urządzeniach.
- Będą to trzy strefy: strefa bobasa - dla najmłodszych, ogródek sensoryczny - dla nieco starszych i mata zabawowa dla dzieci w różnym wieku - wyjaśnia "Pomorskiej" Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna.
Urządzenia spełnią funkcję nie tylko zabawową, ale również, co nie do przecenienia, edukacyjną. Będzie tam eko-gaj, a także instalacje stymulujące wzrok i dotyk. Nie zabraknie też zjeżdżalni i zabawek ogrodowych.
Budowa kompleksu ma kosztować 68 tys. zł. 46 tys. gmina pozyska w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania "Nasza Krajna". Korzystanie z obiektu będzie bezpłatne.
Już teraz można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało to miejsce. To będzie urokliwy zakątek malucha. Co ważne, jest pięknie położony - są tu superwidoki, tak iż rodzice, którzy przyjdą tam ze swoimi maluchami, będą tam także wypoczywać. Świeże powietrze, beztrosko bawiące się dzieci, uczące się świata i poznające rówieśników - czegóż chcieć więcej.
Wypada mieć teraz nadzieję, że miejsce będzie właściwie zabezpieczone i monitorowane, tak iż nikt niepowołany - szczególnie wandale nie będą tam zaglądać. Z pewnością tak nowoczesny plac zabaw trzeba będzie doglądać na co dzień, tak by jesienna słota czy opady śniegu zimą nie poczyniły tam niepożądanych przez użytkowników - większych lub mniejszych spustoszeń.
Czytaj e-wydanie »