
Autorzy nagrodzonego fotoreportażu Błażej Głowacki i Tymoteusz Rommel.
Ale zanim ujawnimy szczęśliwca, warto przypomnieć fotoreportaże nadesłane w lipcu, a było ich sporo:
- Cichy Zakątek
- Wędrówki po regionie
- Pałuki
- Golub Dobrzyń
- Ciechocinek
- Puszcza Bydgoska w pigułce
Każdy z nadesłanych tekstów był warty przeczytania, zdjęcia obejrzenia, a miejsca odwiedzenia!!!
Jak więc widzicie nasza jury miała trudny orzech do zgryzienia... Mógł wygrać tylko jeden reportaż :-( Tytuł fotoreportażu lipca w konkursie Zakamarki Regionu otrzymał Puszcza Bydgoska w pigułce Błażeja Głowackiego i Tymoteusza Rommela, uczniów V klasy SP w Brzozie. Zwycięzcy otrzymują talon na zakupy o wartości 50 zł, 2 koszulki "Gazety Pomorskiej" ("najnowszy model"), jak również ich fotoreportaż zostanie opublikowany w wersji papierowej.
Ważne! Prosimy Zwycięzców o jak najszybszy kontakt z [email protected].
Przypomnijmy nagrodzony fotoreportaż w tym miejscu...
Puszcza Bydgoska w pigułce
To piękny zakątek,
więc odwiedź go w piątek.
Jeśli masz ochotę,
możesz też w sobotę.
W słoneczną niedziele
jedź tam z przyjacielem.
Zwiedzając w czasie wakacji odległe zakątki Polski i Europy często nie dostrzegamy tego co jest w najbliższej okolicy. Warto poświęcić trochę cennego czasu z naszych krótkich letnich wakacji lub urlopu, aby zgłębić tajemnice naszego pięknego regionu. Poznać jego historię, przyrodę i perełki kultury materialnej. Spośród wielu interesujących miejsc wybraliśmy ciekawostkę przyrodniczą czyli "Rezerwat przyrody Dziki Ostrów".

Jedno ze zdjęć z nagrodzonego fotoreportażu.
Rezerwat utworzony został 4 kwietnia 1977 roku. Znajduje się w lasach położonych niedaleko Brzozy Bydgoskiej. Zajmuje powierzchnię 74,68 ha w północno-zachodniej części Obszaru Chronionego Krajobrazu Łąki Nadnoteckie i jest objęty ochroną ze względu na rzadkie w regionie przykłady okazów przyrodniczych. Odwiedzając rezerwat można zaobserwować, jaki charakter miały lasy pierwotne Puszczy Bydgoskiej. Na tle łąk i torfowisk wznosi się kępa leśna zwana w okolicy Dzikim Ostrowem.
Jest to miejsce dość tajemnicze. Występuje tutaj niespotykany w tej okolicy żebrowiec górski "Pluerospermum Austriacum", przepiękne przykłady dąbrowy świetlistej "Potentillo albae-Quercetum" z rzadkimi gatunkami roślin w runie. Obszar rezerwatu charakteryzuje się dość urozmaiconą rzeźbą terenu. Tworzą go pagórki wydmowe ułożone ze wschodu na zachód, utworzone przez przesuwający się lodowiec i rozmywane przez płynące wody.
(...)
Fotoreportaż w całości znajdziecie tutaj.
Uwaga! To jeszcze nie koniec naszego konkursu. Nagrody na uczestników czekają jeszcze w sierpniu i wrześniu. Mimo zakończonych 2 etapów wszystkie fotoreportaże grają dalej. Zapraszamy Czytelników do głosowania, to Wy głosując klikając na skale pod fotoreportażami, wybieracie kogoś kto wygra główną nagrodę MP4!
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Uczestników i Czytelników :-)
I trzymamy kciuki za kolejne reportaże!!!
Dział Online
* W czasie konkursu pojawiły się pytania, czy można nadsyłać po parę prac? Po naradzeniu się, informujemy, że jest to możliwe, ale wygrać można tylko raz, jednym fotoreportażem.