Marcin Lewandowski bez medalu mistrzostw świata

(STYK)
, mistrz Europy, nie zdobył medalu mistrzostw świata.
, mistrz Europy, nie zdobył medalu mistrzostw świata. Paweł Skraba
Nie było powtórki z Berlina. Anna Rogowska, Monika Pyrek i Piotr Małachowski nie zdobyli medalu lekkoatletycznych mistrzostw świata. Pierwszego krążka w historii nie zdobył też Marcin Lewandowski.

Pyrek w pierwszych próbach konkursu skoku o tyczce pokonała poprzeczkę zawieszoną na 4,45 i 4,55. Powracają do sportu wicemistrzyni świata z Berlina nie zdołała poradzić sobie już z wysokością 4,65.

Tę wysokość odpuściła sobie Rogowska, po bezbłędnym pokonaniu wysokości 4,45 i 4,55. Aktualna jeszcze wtedy mistrzyni świata przeniosła poprzeczkę na 4,70. Trzy próby w jej wykonaniu były jednak nieudane.

Nowa mistrzynią została Fabiana Murer.

Małachowski zawiódł
Murowanym kandydatem do medalu był Piotr Małachowski. Polski dyskobol jednak odpadł już po pierwszych trzech próbach (58.28, X, 67.37) i ostatecznie został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Mistrzem został Robert Harting z najlepszym wynikiem 68,97. Na drugim miejscu sklasyfikowano Gerda Kantera (66,95), a trzecim Ehsana Hadadiego (66,08).

Przeczytaj też: Paweł Wojciechowski z Zawiszy najlepszym tyczkarzem świata!

Nie udało się...
Od początku sezonu mieliśmy nadzieję, że medal mistrzostw świata zdobędzie w biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski. Lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz rozpoczął spokojnie i w połowie wyścigu plasował się w środku stawki.

David Lekuta Rudisha, rekordzista świata, prowadził pewnie od początku do końca. Lewandowski na ostatnich 200 metrach przyśpieszył, ale nie wystarczyło to do wyprzedzenia Borżakowskiego i Kakiego.