Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marek Browiński proponuje rozwiązania dotyczące ul. Poznańskiej w Inowrocławiu. Piesi bezpieczni, ruch aut płynny

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Propozycję rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pieszych i płynność ruchu pojazdów w opisanym fragmencie ul. Poznańskiej w Inowrocławiu Marek Browiński przedstawił na powyższej wizualizacji
Propozycję rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pieszych i płynność ruchu pojazdów w opisanym fragmencie ul. Poznańskiej w Inowrocławiu Marek Browiński przedstawił na powyższej wizualizacji Google Maps/Marek Browiński
Marek Browiński, inowrocławski bloger i youtuber, wystąpił do starosty inowrocławskiego w sprawie sygnalizacji świetlnej na ul. Poznańskiej, w sąsiedztwie szkoły chemicznej.

Ładnych parę lat temu na ul. Poznańskiej, tuż przy Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych i pętli autobusowej, powstała sygnalizacja świetlna, która miała przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Sprawiała jednak, że powstawały tam korki. Sygnalizatory zaczęły więc migać tylko żółtym światłem. O ile sobie dobrze przypominamy, ich ponowne uruchomienie miało nastąpić wraz z oddaniem do użytku obwodnicy Inowrocławia. Tak się jednak nie stało. Co ciekawe, światła nadal migają na żółto, a i tak tworzą się tam korki. Obecnie ich powodem są piesi przechodzący po „zebrze” z jednej na drugą stronę ul. Poznańskiej.

Z informacją i prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócił się do Marka Browińskiego mieszkaniec Inowrocławia:
„_(...) piszę do Pana w temacie od lat niedziałającej sygnalizacji świetlnej w Mątwach przy pętli autobusowej. Wiem, że powinniśmy pisać do radnych reprezentujących to osiedle, ale wszyscy dobrze wiedzą, że nic w tym temacie nie zrobią. Światła nie działają od czasu budowy obwodnicy._”

Autor informacji wspomniał też, że po zmianie przepisów odnośnie pierwszeństwa pieszych na przejściach, przed godziną 8, gdy młodzież idzie tamtędy dużymi grupami od przystanków autobusowych do szkoły oraz po południu, a także około godz. 12, gdy także w dużych grupach udaje się do znajdującego się w pobliżu supermarketu, kierowcy zatrzymują auta przed „zebrą”, by przepuścić pieszych. I właśnie wtedy tworzą się długie korki aut.

Padła propozycja, by chociaż w godzinach przedpołudniowych uruchamiać sygnalizatory, co sprawi, że przejazd aut będzie płynniejszy.

Marek Browiński wystąpił do inowrocławskiego starostwa o zastosowanie prostych rozwiązań.

- Sugeruję likwidację przejść dla pieszych przez ulice Maćkowskiego oraz Mątewską oraz wzdłuż ulicy Poznańskiej przy wyjeździe z pętli autobusowej i pozostawienie ich jako tak zwane przejścia sugerowane - informuje Marek Browiński.

Youtuber zwrócił też uwagę, by na przejściach dla pieszych przez ul. Poznańską uruchomić sygnalizatory wzbudzane przyciskiem przez pieszych. Sprawiłoby to, że korzystaliby oni z „zebry” tylko wtedy, gdy świecić będzie zielone światło, a nie tak długo, aż przejdzie z jednej na drugą stronę ulicy cała grupa uczniów i innych osób.

- Myślę, że wprowadzenie proponowanych przeze mnie zmian sprawi, że ruch pieszy i pojazdów zostanie uregulowany i stanie się płynny. Poprawi się też znacznie bezpieczeństwo - zaznacza Marek Browiński.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska