Jacek Kmiecik
Meksykański sędzia Cesar Arturo Ramos pokazuje żółtą kartkę Sofiane Boufalowi
Meksykański sędzia Cesar Arturo Ramos pokazuje żółtą kartkę Sofiane Boufalowi EPA/PAP
Królewska Marokańska Federacja Piłkarska zwróciła się do Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (FIFA) ze skargą na działania zespołu sędziowskiego w meczu półfinałowym mistrzostw świata w Katarze z drużyną Francji (0:2) – poinformował FootMercato.

Reprezentacja Francji pokonała „Lwy Atlasu” 2:0 pogolach Theo Hernandeza w 5. minucie oraz Randala Kolo Muaniego w 79. minucie i awansowała do finału mundialu, który rozegra z drużyną Argentyny w niedzielę, 18 grudnia o godzinie 16 czasu środkowoeuropejskiego na Stadionie Lusail Iconic w Dosze.

Kontrowersyjna decyzja po faulu Hernandeza na Boufalu

Marokańczycy wyrazili niezadowolenie z decyzji sędziego głównego półfinału Cesara Arturo Ramosa w sytuacji ze zderzeniem w polu karnym obrońcy reprezentacji Francji, Theo Hernandeza z napastnikiem marokańskiego zespołu Sofianem Boufalem. Do zdarzenia doszło w 27. minucie spotkania. Meksykański arbiter, mimo że defensor „Les Bleus” wyraźnie zahaczył Marokańczyka, co pokazały powtórki wideo, nie wyznaczył rzutu karnego dla „Lwów Atlasu” i uznał winnym zderzenia Boufala, który ostatecznie został ukarany żółtą kartką.

Rzekomy faul Sofiane Boufala (z lewej) na Theo Hernandezie w polu karnym Francuzów EPA/PAP

Pierwszy półfinał mistrzostw świata reprezentacji Maroka

Reprezentacja Maroka pierwszy raz w historii wystąpiła w półfinale mundialu i została pierwszą drużyną z Afryki i świata arabskiego, która dotarła do tego etapu mistrzostw świata.

W meczu o trzecie miejsce zespół Maroka zmierzy się z reprezentacją Chorwacją w sobotę, 17 grudnia, o godzinie 16 czasu środkowoeuropejkiego na Stadionie Międzynarodowym Chalifa w Dosze.