
Panie zainteresowane są m.in. wyrobami ze skóry, biżuterią i różnego rodzaju ozdobami.
(fot. Mateusz Rzeszut)
Nie każdy może pojechać do Maroka, za to może przybliżyć sobie ten kraj oglądając w Polsce ekspozycje wyrobów ze skóry, drewna, kosmetyki (m.in. z olejku arganowego), dywany, ozdoby, biżuterię (pierścionki, bransoletki) a także ozdobne szachy i warcaby. Panie interesują się też henną. Są też lampy i wiele innych cieszących oko wyrobów artystów z Maroka.
Marokańczycy najpierw rozbili namioty w Krakowie (koło Galerii Krakowskiej), gdzie byli od 15 do 25 maja. Później zawitali do Rzeszowa (27 maja-4 czerwca), następnie Łodzi (6-11 czerwca).
Kto chciałby teraz zobaczyć prawdziwy, marokański bazar - niech wybierze się do Centrum Handlowego Blue City w Warszawie, gdzie namioty już wyrosły (w pobliżu parkingu) i przyciągają zwłaszcza Polki, zainteresowane błyskotkami, kosmetykami i różnymi drobiazgami, mogącymi oryginalnie ozdobić dom. W Warszawie Marokańczycy są od 14 do 20 czerwca.
Rozwijać wymianę handlową

Niczym w środku orientu! Tak jest w jednym z namiotów - tu można obejrzeć wyroby z drewna, m.in. ozdobne szachy i warcaby. Na zdjęciu: Mateusz Rzeszut, autor informacji o marokańskim przedsięwzięciu.
(fot. Fot. Marokański właściciel stoiska)
Marokańczycy przyjechali z nadzieją, że zainteresują swoimi wyrobami Polaków i może nawiążą kontakty handlowe.
- Zapewne jeszcze dla wielu Polaków Maroko to egzotyczny kraj, ale coraz więcej Europejczyków przyjeżdża do nas robić interesy. Wymiana handlowa może się rozwijać w wielu dziedzinach pomiędzy Polską i Marokiem - uważają uważają nasi goście z Maghrebu.
Na koniec karawana marokańskich rzemieślników dotrze nad morze. Od 22 do 29 czerwca prezentować się będą w Gdyni.
Czy ten rekonesans przez Polskę przyniesie oczekiwane efekty? Podsumują to po jego zakończeniu.
Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców