Marsz Niepodległości 2017 w Warszawie [TRASA, PLAN IMPREZY -...

  Marsz Niepodległości 2017 w Warszawie [TRASA, PLAN IMPREZY - 11.11.2017]

  S, AIP

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Marsz Niepodległości w Warszawie 2016.
  1/10
  przejdź do galerii

  Marsz Niepodległości w Warszawie 2016. ©Adam Guz

  Dziś w Warszawie Marsz Niepodległości 2017. Zobacz, jak przebiegać będzie trasa marszu oraz harmonogram imprezy.
  Marsz Niepodległości 2017 w Warszawie przejdzie tradycyjnie w Święto Niepodległości 11 listopada. Dziś narodowcy pójdą pod hasłem "My chcemy Boga".

  Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się o godz 15 na rondzie Dmowskiego. Mimo zapowiedzi modyfikacji trasy, narodowcy przejdą tą samą trasą przed rokiem. Na nową trasę przez most Świętokrzyski nie wyraziła zgody Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy. Marsz Niepodległości 2017 poprzedzi msza święta. Marsz Niepodległości 2017 ma się zakończyć o godz. 19.

  TRASA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2017
  Marsz Niepodległości 2017 przejdzie tą samą trasą co przed rokiem. To najnowsze ustalenia po zebraniu Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. To znaczy, że narodowcy zaczną marsz na rondzie Dmowskiego, następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na most Poniatowskiego. Marsz Zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego. To inna trasa niż planowano na początku. Jednak na przemarsz przez most Świętokrzyski nie wydała zgody prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

  Po co narodowcy zgłosili marsz dwa razy? Otóż według nowych przepisów, organizator może wnioskować do wojewody o wpisanie imprezy do imprez cyklicznych. O taki status stara się stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Taki status w przyszłości dawałoby Marszowi Niepodległości pierwszeństwo przed innymi imprezami, które ktoś chciałby zorganizować w tym samym miejscu i czasie.


  TRASA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2017 ZGŁOSZONEJ DO RATUSZA  "Musimy pokazać chorej Europie drogę powrotu do fundamentalnych wartości". Apel J. Kaczyńskiego na Święto Niepodległości/TVN 24  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo