Marwit Toruń wygrał w Tychach, Red Devils zremisowali z Pogonią

(jp), (PUB)
Twarda walka na boisku przyniosła sprawiedliwy remis Red Devils Chojnice.
Twarda walka na boisku przyniosła sprawiedliwy remis Red Devils Chojnice. fot. Piotr Hukało
Po przerwie na parkiet wróciły drużyny Futsal Ekstraklasy. Piłkarze Marwitu są blisko trzeciego miejsca w ekstraklasie po wyjazdowym zwycięstwie z GKS Tychy. Remis zanotowali Red Devils Chojnice.

12. TPH Polkowice 12 0 22:60

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Głosuj na swoich faworytów!

GKS Tychy - Marwit Toruń 2:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Krawczyk (2), 0:2 Citko (10), 0:3 Krawczyk (17), 0:4 Maciąg (23), 1:4 Myszor (35), 1:5 Morozow (35), 2:5 Wolak (40).
MARWIT: Wasylczenko (Słowiński) - Krawczyk, Sobalczyk, Kończalski, Maciąg - Citko, Korecki, Demieszew, Morozow oraz Kiper, Szczepaniak.

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Torunianie liczyli na wygraną i zmniejszenie strat do czołowej trójki. Także gospodarze obiecywali sobie wiele, przede wszystkim pierwsze od siedmiu kolejek zwycięstwo. To dlatego w czasie świątecznej przerwy sprowadzili czterech nowych graczy (Łukasz Jagiełło, Sławomir Pękala, Michał Włodarek, Rafał Harazim - wszyscy FC Siemianowice Śląskie).

Swój plan zrealizowali jednak tylko torunianie. Od początku podopieczni Romana Smirnowa mieli wyraźną przewagę i już do przerwy strzelili trzy gole. Szczególnej urody było zwłaszcza trzecie trafienie Damiana Krawczyka - napastnik uderzył piętą po zagraniu Igora Sobalczyka.

Było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo torunian w tym sezonie. Wcześniej zdobyli punkty w Siemianowicach.

Red Devils Chojnice - Pogoń 04 Szczecin 2:2 (2:1)
Bramki: Mariusz Kaźmierczak (16), Jakub Mączkowski (19) - Dos Santos Nicolau (8), Żebrowski (29).
RED DEVILS: Burglin (Kępa, Kartuszyński) - Żołądź, Mączkowski, Kolesnik, Kaźmierczak - Sundeev, Skiba, Kriezel (Repiński).

Na inaugurację sezonu piłkarze z Chojnic wygrali w Szczecinie 2:1. Potem jednak lepiej radzili sobie portowcy, którzy na rewanż przyjechali z mocnym postanowieniem wywiezienia kompletu punktów. Pierwsze minuty gry to potwierdziły. Już po kilkudziesięciu sekundach Brazylijczyk Douglas znalazł się sam przed Burglinem, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybronić uderzenie. W 8. min. było jednak 0:1. Tym razem górą był stranieri ze Szczecina, ładnie wykańczając podanie głową od Mikołajewicza.

Od tego momentu zaczęła się lepsza gra miejscowych. Groźnie na bramkę Pogoni uderzali Kolesnik (dwukrotnie), Kriezel i Kaźmierczak. W 16. min. doszło do wyrównania. Kriezel wyłożył piłkę Kaźmierczakowi, a ten popisał się znakomitym uderzeniem pod poprzeczkę. Przed przerwą gospodarze przeprowadzili kolejną koronkową akcję, którą celnym uderzeniem zakończył Mączkowski. W 2. połowie goście dążyli do wyrównania, będąc zespołem nieco lepszym. W 29. min. Burglin skapitulował po technicznym uderzeniu Żebrowskiego.

Działacze klubu ustalili, iż tymczasowo zespołem opiekować się będzie tercet szkoleniowców. Trenerami drużyny seniorów będą grający zawodnicy Jakub Mączkowski oraz Łukasz Sobański, a pomagać będzie trener bramkarzy Marek Szank. W ostatnich dniach grudnia zarząd klubu zakontraktował Andrii Lutsiva, ale 3 stycznia rozwiązano kontrakt, gdy Ukrainiec stwierdził, że będzie mógł spędzać z zespołem ledwie trzy dni w tygodniu.