1 z 11
Przewijaj galerię w dół

fot. Małgorzata Chojnicka
W okresie świąt Bożego Narodzenia w każdym kościele stoi szopka. Powinna cieszyć oczy aż do 2 lutego, czyli do Matki Boskiej Gromnicznej. To ilustracja wydarzeń z Betlejem, kiedy przyszło na świat Dzieciątko Jezus, a pokłon oddali mu Trzej Królowie i pasterze. Wzbudza największe zainteresowanie dzieci, które chcą z bliska obejrzeć świętą Rodzinę oraz przyjrzeć się pastuszkom i zwierzątkom. Doskonale też pamiętają, jak wyglądała szopka w ubiegłym roku. A to zależy nie tylko od inwencji twórczej proboszcza, ale również od zaangażowania parafian. W większości kościołów co roku wygląda inaczej, przynajmniej ociupinkę.
2 z 11
![Matki Boskiej Gromnicznej jest ostatnim dniem, aby przystanąć przy szopce w kościele. To radość nie tylko dla dzieci [zdjęcia]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/b8/07/5e35e4bfcb1e7_o_xlarge.jpg)
3 z 11
![Matki Boskiej Gromnicznej jest ostatnim dniem, aby przystanąć przy szopce w kościele. To radość nie tylko dla dzieci [zdjęcia]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/ca/62/5e35e4c418d26_o_xlarge.jpg)
4 z 11
![Matki Boskiej Gromnicznej jest ostatnim dniem, aby przystanąć przy szopce w kościele. To radość nie tylko dla dzieci [zdjęcia]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/bf/a4/5e35e4c7e1ff0_o_xlarge.jpg)