Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy ogłosił wyniki pierwszej rekrutacji uzupełniającej na studia. Drugą rekrutację rozpocznie w poniedziałek. Potrwa ona do końca września. - Maturzyści do wyboru mają kilkanaście kierunków. Mogą jeszcze starać się o miejsce także na tych najbardziej obleganych kierunkach, czyli między innymi budownictwie, mechanice i budowie maszyn, informatyce stosowanej, teleinformatyce oraz elektrotechnice - wylicza dr Mieczysław Karol Naparty, rzecznik UTP.
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w poniedziałek rozpocznie się zarówno przedłużony, jak i drugi nabór. - Nabór przedłużony jest na takie kierunki, na których nie uzbierała się liczba chętnych niezbędna do uruchomienia kierunku. Jednak z doświadczenia możemy założyć, że na większość kierunków liczba chętnych zbierze się po dodatkowym naborze. Potrwa on do 13 września - informuje Sebastian Nowak z UKW.
Wolne miejsce na tej uczelni są wciąż m.in. na: fizyce, geografii, socjologii, bezpieczeństwie narodowym, politologii, biotechnologii, turystyce i rekreacji, filologii polskiej oraz wielu filologiach obcych.
Z kolei na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu drugi nabór na kierunki, na których nie zostaną wyczerpane limity miejsc, również zostanie ogłoszony w poniedziałek.
Na zgłoszenia maturzystów czekają też uczelnie niepubliczne w naszym regionie. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy dziś kończy pierwszą rekrutację. Natomiast już jutro rozpoczyna drugą rekrutację na kierunki licencjackie, inżynierskie i magisterskie. - Szczególnie polecamy studia dotowane. Nasza oferta ważna jest do 31 sierpnia - mówi Małgorzata Dysarz z Zespołu ds. PR WSG.
Przeczytaj także: Rekrutacja na studia. Już ponad trzy tysiące osób chce zostać lekarzami!
Czym są studia dotowane?
Otóż liderzy lokalnej i regionalnej przedsiębiorczości współtworzą ofertę edukacyjną WSG, gdyż zgłaszają w jakich dziedzinach brakuje specjalistów. Uczelnia dofinansowuje studia na tych kierunkach.
Wciąż trwa rekrutacja do Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, która od 1 sierpnia roku nosić będzie nową nazwę - Kujawska Szkoła Wyższa. - Przygotowaliśmy miejsca na studiach na 14 kierunkach. Po raz pierwszy rekrutujemy na nowy kierunek inżynierski - energetykę. Do naszej oferty dołączył silny blok kierunków inżynierskich, w wyniku połączenia z Wyższą Szkołą Techniczną. Na wielu kierunkach pojawiły się nowości w specjalnościach - informuje Monika Jabłońska, rzecznik uczelni.
Każdy kandydat na studia musi wnieść opłatę rekrutacyjną. Wynosi ona 85 zł na każdy kierunek studiów. W przypadku kierunków artystycznych oplata jest wyższa - 150 zł.
Czytaj e-wydanie »