Mecz Sparta Brodnica - Górnik Konin bez kibiców!

(ARKL)
Sparta Brodnica w poprzednią sobotę zremisowała na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. fot. Jarosław Pruss
Rozpędzony zespół z Rypina chce rozbić u siebie Victorię Koronowo, zaś brodniczanie zamierzają wygrać z Górnikiem Konin.

Od strony sportowej atmosfera w obu zespołach ulega poprawie. Lechici wreszcie wskoczyli na 1. miejsce w tabeli III ligi. W poprzedniej kolejce odprawili 3:1 na wyjeździe dotychczasowego lidera, Polonię Środa Wlkp. Dwie bramki zdobył niezawodny Paweł Piceluk, który wespół z Jakubem Bojasem tworzą jeden z najgroźniejszych ataków rozgrywek. Razem strzelili już 14 bramek, co tworzy ponad połowę dorobku drużyny!

Przeczytaj też: Lech Rypin już prowadzi [echa 9.kolejki III ligi]

W sobotę Lech zmierzy się na własnym boisku z Victorią Koronowo (godz. 15). Zdobywanie punktów rywalom idzie jak po grudzie, ale nie można ich lekceważyć. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Suchomskiego już raz dała się ograć przez "kopciuszka". W połowie sierpnia nowy lider przegrał 2:3 z Chemikiem.

Inne nastroje panują w Sparcie. Rozgoryczenie po ostatnim, pechowym remisie z Chemikiem (1:1) powoli mija. Trzeba wziąć się w garść i powiększać dorobek. Czas zacząć ucieczkę ze strefy spadkowej - żółto-czarni w sobotę (godz. 15) zmierzą się z nieobliczalnym Górnikiem Konin.

Beniaminek liczy na drugi komplet punktów na własnym boisku w tym sezonie, tylko czy zespół trenera Patryka Kupczyka jest w stanie ugrać go przeciwko silnej drużynie? Zarząd BKS Sparta poinformował, że "w związku z prawdopodobieństwem zaistnienia zakłóceń porządku publicznego na trybunach stadionu miejskiego w Brodnicy, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Powyższa decyzja została podjęta przez zarząd Sparty na wniosek komendanta powiatowego policji i Urzędu Miejskiego.