- Słyszałem, że mecze mistrzostw Europy będzie nadawała telewizja publiczna, ale czy jej sygnał w jakości cyfrowej dotrze do mojego domu przed rozpoczęciem tego wydarzenia? - pyta Adam Romanowski z Grudziądza.
Waldemar Sromek, rzecznik prasowy firmy Emitel, operatora naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce, twierdzi, że do końca maja br. zakończy się kolejny etap wdrażania pierwszego multipleksu (to wiązka nadawana cyfrowo, w której oprócz programów mogą znaleźć się usługi dodatkowe - przyp.red.)
Jeden program w HD
Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli od tego czasu odbierać naziemny, cyfrowy sygnał kilku kolejnych programów.
W MUX 1 (tak nazywa się ten multipleks) znajdą się: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. Jeden z programów TVP będzie nadawany w jakości HD.
Zima nie przeszkodzi
- Pamiętamy problemy z uruchomieniem drugiego multipleksu po wypadku w Trzeciewcu - przypomina Czytelnik. - Teraz są duże mrozy. Czy taka pogoda nie pokrzyżuje planów Emitela?
Waldemar Sromek zapewnia, że nawet sroga zima nie przesunie tego terminu. Niestety, chojniczanie znajdą się na granicy zasięgu i - zdaniem rzecznika - by odebrać sygnał, będą potrzebować mocniejszych anten (o tzw. dużym zysku energetycznym).
Starsze telewizory kupisz tylko z własnym podpisem. Dlaczego?
Wystarczy zwykła antena
Do odbioru telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce potrzebny jest odbiornik wyposażony w dekoder MPEG-4 (telewizor lub tzw. set top box dołączany do starego telewizora). W zdecydowanej większości przypadków powinna wystarczyć dotychczasowa (sprawna!) instalacja antenowa.
Czytaj e-wydanie »