Kompozytor hejnału mieszka w Wąbrzeźnie od 1996 roku. Z muzykowaniem związany jest od dzieciństwa. W Płocku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie organów. W latach 1985 - 1995 był kapelmistrzem orkiestry dętej w Skrwilnie k/Rypina, a obecnie jest organistą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Jak powiedział "Gazecie": - Kompozycja nawiązuje do pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny, a zarazem do centralnego miejsca w mieście jakim jest plac Jana Pawła II, gdzie hejnał będzie najczęściej odgrywany. Czuję się bardzo zaszczycony, że to właśnie moja kompozycja stała się hejnałem.
_Pierwsze publiczne odegranie hejnału nastąpi 25 sierpnia w trakcie Diecezjalnych Dożynek, które odbędą się w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Mirosławowi**Lewandowskiemu, **pomysłodawcy konkursu, marzy się odgrywanie hejnału w każde niedzielne południe z najwyższego punktu w mieście.
_Nagrody dla kompozytorów oraz wykonawców ufundowali burmistrz Maciej**Woźniak i przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy**Węcławski, a konkurs na hejnał zorganizował Zarząd Miasta.
Miasto z hejnałem
(kam)

Mirosław Lewandowski jest pierwszym wykonawcą wąbrzeskiego hejnału.
Rozstrzygnięty został konkurs na hejnał miasta. Muzycznym sygnałem miasta Wąbrzeźna będzie kompozycja Józefa Mossakowskiego, która w trakcie konkursowych prezentacji odegrał Mirosław Lewandowski.