Festiwal odbywa się nieprzerwanie od 1996 roku, wcześniej organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2001 roku robi to Fundacja Pro Omnibus.
Cały Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się prawie dwutygodniowe warsztaty wokalne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrą instruktorską, po czym odbywa się seria pięciu koncertów podczas których młodzi artyści prezentują efekty swojej pracy podczas warsztatów.
Pierwszy koncert odbędzie się 25 lipca o godz. 18.00 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego Toruniu. Następne w Ciechocinku, w Parku Zdrojowym: 26 i 27 koncerty konkursowe, 28 lipca Koncert Galowy a 29 koncert laureatów. Wszystkie o 19.00. Konkurs wokalny odbywa się w dwóch kategoriach do 16 lat i do 25.

Kadrę instruktorską stanowią: Aleksandra Stano, Paulina Brzozowska, Ewelina Kordy, Klaudyna Szewczyk, Bartosz Jaśkowiak i Piotr Brodziński.
Koncerty Festiwalu odbywają się na profesjonalnej scenie Muszli Koncertowej, z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Przy akompaniamencie prawdziwego, “żywego” zespołu. Z zespołem wcześniej odbywa się seria prób i nagranie podkładu aby każdy uczestnik miał swój wyjątkowy aranż dla siebie.
Festiwal został dofinansowany przez: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Ciechocinka, Urząd Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim.
Na koncerty wstęp wolny.
Jak zrozumieć nastolatka i czy jego kontakt z internetem jest bezpieczny?/DDTVN