https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Irena Santor w Ciechocinku. Festiwal Vistula Sounds będzie miał niezwykłą patronkę. Zdjęcia, wideo

Ewelina Fuminkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Ciechocinku doszło do niezwykłego wydarzenia. Irena Santor, znana polska piosenkarka, wraz z organizatorami festiwalu Vistula Sounds oraz burmistrzem miasta, podpisała porozumienie, które nadaje międzynarodowemu konkursowi jej imię.

Spis treści

Irena Santor - ikona polskiej muzyki

To wyjątkowe wyróżnienie dla artystki, której muzyka towarzyszyła wielu pokoleniom Polaków. Festiwal, odbywający się w malowniczym uzdrowisku nad Wisłą, zyskał nowego patrona, co z pewnością przyczyni się do jego jeszcze większej popularności.

Irena Santor, urodzona w Papowie Biskupim i wychowana w Solcu Kujawskim, jest Honorową Obywatelką Województwa Kujawsko-pomorskiego. W tym roku obchodzi swoje 90. urodziny, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Jej związek z regionem jest głęboki, a dźwięki Wisły towarzyszyły jej od najmłodszych lat.

Podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego Vistula Sounds, która rozpoczęła się 14 sierpnia, Irena Santor była gościem specjalnym. 

Festiwal Vistula Sounds, odbywający się w Ciechocinku, jest miejscem, gdzie młodzi artyści z całego świata mogą prezentować swoje umiejętności.

Festiwal w Ciechocinku imienia Ireny Santor

- Marzyłem, żeby mieć festiwal i udało się taki stworzyć właśnie w Ciechocinku. Polska teraz to mój dom i bardzo związałem się z tym regionem - mówił bardzo wzruszony Saribek Sargsyan, pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego Vistula Sounds. - Miałem marzyć dalej i tak wymarzyłem, by nosił imię polskiej wybitnej gwiazdy, pani Ireny Santor. Dźwięki Wisły są tak bogate jak repertuar pani Ireny.

25 listopada w Ciechocinku, w nadwiślańskim uzdrowisku, odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia. Dzięki temu festiwal będzie nosił imię Ireny Santor, co jest nie tylko wielkim zaszczytem, ale także ogromnym wyróżnieniem dla samej artystki.

- Byłam bardzo zaskoczona i wzruszona. Zazwyczaj taki honor oddaje się osobom, które już nie żyją, ale to może być znak, mojego długiego życia, bo mi tu na ziemi jest bardzo dobrze - tłumaczyła pani Irena Santor. - Jeśli mogę się przydać, to jestem szczęśliwa. Moją rolą od początku było rozsławienie polskiej piosenki i mam nadzieję, że się uda. Festiwal Vistula Sounds już to robi.

Podczas podpisania porozumienia w Ciechocinku był obecny także Adam Michalak, burmistrz Solca Kujawskiego wraz ze swoją zastępczynią Kingą Rubaszewską.

Trwa głosowanie...

Czy Festiwal Vistula Sounds jest rozpoznawalną marką Ciechocinka?

Ciechocinek - miasto z potencjałem

Dla Ciechocinka to również ogromna promocja. Międzynarodowy Festiwal Vistula Sound przyciąga do nadwiślańskiego uzdrowiska młodzież z całego świata, co zmienia postrzeganie miasta jako miejsca wyłącznie dla osób starszych.

- Mówi się, że Ciechocinek to miasto dla osób starszych, ale jest coś dla młodzieży. Dla nas to wielki zaszczyt, że festiwal, który odbywa się w naszym uzdrowisku swoim patronatem, obdarzyła taka wielka gwiazda, jak Irena Santor - powiedział Jarosław Jucewicz, burmistrz Ciechocinka.

Festiwal Vistula Sounds, z nowym patronem, staje się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Polski.

Więcej w materiale wideo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska