Uczestnicy Ruchu Kołowego i Pieszego wystosowali pismo/petycję do Marszałka woj. kujawsko-pomorskiego - Piotra Całbeckiego.
- Mając na uwadze ostatnie bolesne i tragiczne w skutkach wydarzenia, które miały miejsca na drodze wojewódzkiej, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie i pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz biorąc pod uwagę stan techniczny drogi wojewódzkiej nr 543 łączącej Paparzyn (DK55) z Tywolą (DK15), zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych działań inwestycyjno-remontowych zmierzających do wykonania kompleksowego remontu ww. drogi - czytamy w petycji.
Wskazane są w niej dotychczasowe działania polegające m.in. na częściowym uzupełnieniu ubytków w nawierzchni. Droga pokryta jest koleinami, jest popękana. Autorzy pisma powołują się na statystyki policji:
- W 2016r. na terenie gminy Jabłonowo Pomorskie doszło do 6 kolizji. W 2017 r. na terenie gminy Jabłonowo Pomorskie doszło do 10 kolizji. W 2018 r. na terenie gminy Jabłonowo Pomorskie doszło do 1 kolizji i wypadku, wskutek śmierć poniosła 1 osoba. Natomiast w 2019 r. doszło do 8 kolizji i wypadku, wskutek śmierć poniosła 1 osoba.
Wspominanym odcinkiem (poboczami) poruszają się piesi, wzmożony jest ruch aut ciężarowych. Droga jest kręta, nawierzchnia w kiepskim stanie, brakuje utwardzonego pobocza, wiat autobusowych.
Z apelem do mieszkańców - o poparcie petycji zwrócił się Przemysław Górski, burmistrz Jabłonowa Pomorskiego: - Droga ta swoim stanem technicznym stwarza ogromne zagrożenia dla użytkowników. Od co najmniej trzech lat proszę o zajęcie się na poważnie remontem drogi (posiadam składane pisma) stosowne organy tj. Zarząd Dróg Wojewódzkich. Podejmowałem również rozmowy, a także wystosowywałem pisma do Radnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego z naszego okręgu niestety bezskutecznie. Temat naprawy powraca tylko w kampaniach wyborczych. Czas przestać składać puste obietnice i przypisywać sobie czyjąś pracę, a podjąć stosowne kroki zmierzające do remontu ww.drogi. Dlatego też proszę Was moi drodzy o wsparcie mnie w dążeniu do naprawy tej drogi poprzez złożenie podpisu pod petycją do Samorządu Województwa.
Podpisy można składać w:
- Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie - Biuro Podawcze
- Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim
- Sklepie My Center w Jabłonowie Pomorskim oraz w wersji elektronicznej na podpisz.to: >> tutaj <<
