(frel)
.
. fot. Paweł Skraba
Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) zwyciężył w 22. Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Na dystansie 10 km 4. miejsce zajęła Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek).
Lewandowski wygrał tę imprezę po raz drugi z rzędu, uzyskując identyczny czas - 4.22 min. Drugi na mecie - Węgier Barnabasa Bene (z takim samym czasem) ma na koncie łącznie 4 tytuły mistrza Europy juniorów i młodzieżowców (na 5000 m i w biegach przełajowych).
Kowalska na 10 km z czasem 34.28 była najlepszą z Polek. Przed nią finiszowały Litwinka Rasa Drazdauskaite (33.55), Ukrainka Olga Kalendarowa-Ochal (33.58) i Białorusinka Nastazja Starowoj-towa (34.24).