Każdy chętny uczestnik mógł wziąć udział w grze fabularnej. Rywalizacja rozpoczęła się w punkcie startowym „Wojskowa Komenda Uzupełnień nr 1 w Londynie”. Każdy uczestnik otrzymał stylizowaną kartę mobilizacyjną. Liczyła się przede wszystkim chęć nauczenia się czegoś nowego oraz przeżycia przygody.
Odwiedzający festyn podziwiali stoiska grup rekonstrukcyjnych z Inowrocławia, Torunia i Bydgoszczy. Mieli okazję zobaczyć oryginalne mundury i wyposażenie wojskowe z okresu II wojny światowej, w tym pojazdy, takie jak pancerny wz. 34, jeep Willys oraz ciężarówka Ford Canada. Nie zabrakło wystawy fotografii pt.: „Inowrocławianie na frontach II wojny światowej".
Dużym zainteresowaniem cieszył się zabytkowy standard 12 z 1935 r. To jeden z dwóch takich samochodów, jakie możemy zobaczyć w Polsce.
- Jest wystawa, są stoiska rekonstruktorów, m.in. z Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej. Są z nami chłopaki z Bydgoszczy, którzy będą pokazywać wyposażenie i mundury z września 1939. Na naszym zapleczu jest silnie reprezentowany Wehrmacht z jedną z najlepszych grup w Polsce “AA7”, która ma kapitalne artefakty. Gra fabularna jest elementem dynamizującym nasz festyn. Ci, którzy zrealizują zadania, będą się świetnie bawić I nauczyć czegoś nowego - zachęcał Tomasz Sibora ze Stowarzyszenia Historycznego „Iskra”.
