Mimo rozwoju sieci komórkowej radio CB przeżywa prawdziwy renesans. Użytkownikami są przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, pokonujący długie trasy. Ich rozmowy na kanale 19 słychać najczęściej. - Uważajcie koledzy, przed Płockiem stoją inspektorki! - słychać w eterze. To ostrzeżenie przed kontrolerami Inspekcji Transportu Drogowego, których interesują głównie samochody ciężarowe.
W radia CB zaopatrują się coraz częściej kierowcy samochodów osobowych. - Zrób marginesik kolego z volvo - prosi kierowca osobowego opla i potężna ciężarówka z naczepą usłużnie zjeżdża na prawe pobocze, pozwalając się wyprzedzić. - Dzięki kolego, szerokości! - pozdrawia ten z opla i mknie naprzód, a ciężarówka wraca na swój pas ruchu.
- Omijajcie mobilki most we Włocławku, bo tam są straszne korki - słychać w eterze. Ktoś inny informuje, że tama przejezdna, ale w rejonie skrzyżowania z ulicą Dobrzyńską doszło do wypadku, więc jeden pas ruchu jest na razie zablokowany. Kobiecy głos pyta o "dróżkę" z Włocławka do Torunia. Natychmiast pada odpowiedź, że zaraz za Azotami ustawiają się właśnie misie z suszarką.
Misie, misiaczki to policjanci patrolujący drogi. Z suszarką, czyli z radarem, więc nogi z gazu. - Od kiedy mam CB radio nie płacę mandatów - chwali się kierowca dostawczego volkswagena. Podinspektor Andrzej Zwoliński, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego we włocławskiej Komendzie Miejskiej jest zdania, że korzystanie przez kierowców z CB radia jest jednak korzystne.
- Dzięki temu szybko służby ratownicze otrzymują informacje o wypadkach i innych niespodziewanych sytuacjach na drogach - _mówi naczelnik Zwoliński. - Informując się o korkach, zwężeniach dróg, objazdach, kierowcy mają szansę wybrać inną trasę i szybciej dotrzeć do celu_.
A użytkowników CB radia, również we Włocławku, wciąż przybywa.