Mistrzostwa Grudziądza w strzelaniu z pistoletu i karabinka pneumatycznego

Redakcja
Na najwyższym stopniu podium - Agata Misiak, zwyciężczyni finału open w mistrzostwach Grudziądza w strzelaniu z karabinka pneumatycznego.  2. miejsce zajęła Wioletta Szymańska - Bociek, a 3. Oliwia Gemza
Na najwyższym stopniu podium - Agata Misiak, zwyciężczyni finału open w mistrzostwach Grudziądza w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. 2. miejsce zajęła Wioletta Szymańska - Bociek, a 3. Oliwia Gemza Nadesłane/ GKP ORKA
Dziewczęta często mają pewniejszą rękę i celniejsze oko niż chłopcy! Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej krótkiej i długiej rozegrano na strzelnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 na os. Rządz. W mistrzostwach Grudziądza kilkudziesięciu uczestników strzelało z karabinka i pistoletu.

- Startowała młodzież w grupach wiekowych 14-16 lat i 17-19 lat oraz dorośli. Organizatorem mistrzostw był Grudziądzki Klub Pływacki Orka - informuje Damian Zbrzeźny, który nie tylko był w gronie przygotowującym zawody, ale sam dał przykład, uczestnicząc w nich i uzyskując znakomity wynik. Wygrał w gronie mężczyzn w kategorii karabinka (91 pkt), 2. m. zajął Grzegorz Bociek (90 pkt), a 3. Maciej Czajkowski (89 pkt).

Najlepsi w karabinku

Okazało się, że z karabinka świetnie strzelają dziewczęta, uzyskując niekiedy lepsze wyniki od chłopców.
W gronie dziewcząt z gimnazjów mistrzynią miasta została Agata Misiak z G-2 (93 pkt), przed Karolina Rosińską z G-4 (86 pkt) i Julią Purkstal Ammer z G-2 (86 pkt). A gminazjaliści? 1. Jakub Bociek z G. Toruń (81 pkt), 2. Mikołaj Wieczorek z G5 (63 pkt), 3. Michał Wieczorek z G-6 (49 pkt).

Dziewczęta ze szkół średnich: 1. Oliwia Gemza z I LO (94 pkt), 2. Julia Kruszczyńska z II LO (80 pkt), 3. Katarzyna Granica z III LO (70 pkt). Chłopcy ze szkół średnich: 1. Karol Kwiatkowski z ZST (85 pkt), 2. Kacper Frost z III LO (79 pkt), 3. Kajetan Szczepanik (79 pkt). Kobiety: 1. Wioletta Szymańska-Bociek (95 pkt), 2. Hanna Maćkowiak (91 pkt), 3. Kamilla Czajkowska (90 pkt).

Pistolet też opanowany

A jak dorosłe panie strzelały z pistoletu? Wygrała W. Szymańska-Bociek (85 pkt), 2. Ewa Montrymowicz (77 pkt), 3. Anna Dulnikowska (63 pkt).

Mężczyźni: 1. G. Bociek (86 pkt), 2. Piotr Rohde (82 pkt0, 3. Jacek Lewandowski (80 pkt).

Kto wygrał wielki finał w strzelaniu z karabinka? Wśród pań Agata Misiak (165 pkt na 200 możliwych). 2. miejsce zajęła Wioletta Szymańska - Bociek (163 pkt), a 3. Oliwia Gemza (158 pkt).

Wśród panów: Damian Zbrzeźny (184) przed Maciejem Czajkowskim (179 pkt) i Grzegorzem Boćkiem (168 pkt).