Wojewódzkie eliminacje Konkursu Krasomówczego w Golubiu - Dobrzyniu po raz kolejny przyniosły sukces uczniom z miasta i powiatu radziejowskiego.
Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła Magdalena Kwiatkowska uczennica Zespołu Szkół i Placówek - LO Radziejów, pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum przypadło Marcie Tomalak z MZS w Radziejowie, drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych wywalczyła Michalina Stróżyk z MZS w Radziejowie. Opiekunami uczennic byli poloniści:Leszek Grabowski, Elżbieta Derucka, Romana Wojciechowska.
Laureatki czekają teraz ogólnopolskie zmagania krasomówcze - w listopadzie b.r. Magdalenę Kwiatkowską - na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, zaś Martę Tomalak i Michalinę Stróżyk w Legnicy.
W tegorocznych zmaganiach w Golubiu-Dobrzyniu brali również udział: Julia Mordyl z SP w Krzywosądzy oraz Łukasz Derucki z Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie.