W zeszłym roku do Ośrodka Chopinowskiego przyjechało 23 młodych pianistów z Polski, Rosji i Ukrainy. Muzycy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku organizatorzy zmienili nieco formułę i przewidzieli 4 takie kategorie.
Już teraz można wysyłać zgłoszenia do konkursu na adres:
Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni
(87-404 Radomin, województwo kujawsko-pomorskie, z dopiskiem: "Konkurs Pianistyczny")
Do zgłoszenia trzeba dołączyć: krótką notatkę biograficzną ( w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim), fotokopię paszportu lub aktu urodzenia i dwa aktualne zdjęcia w formacie 9 x 13 cm. Niezbędne będzie też potwierdzenie zgłoszenia przez szkołę z krótką opinią o osiągnięciach kandydata. Dodatkowo każdy uczestnik powinien przygotować listę utworów przygotowanych na konkurs i nazwisko nauczyciela prowadzącego.
Wpisowe wynosi: 150 zł (40 euro) 200 zł. (60 euro) - w zależności od grupy, w której występuje solista.
Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Mozarta, Haydna lub Szymanowskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 marca.