MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi i ekologia

Jadwiga Aleksandrowicz
Reprezentacja ciechocińskiego gimnazjum:  Robert Rogalski, Mateusz Nowakowski i Łukasz  Kosmal (na zdjęciu w towarzystwie opiekunów:  Małgorzaty Bujalskiej i Wojciecha Zielińskiego)  nie kryli zadowolenia. Zebrali największą górę  surowców wtórnych (II nagroda i nagroda  specjalna).
Reprezentacja ciechocińskiego gimnazjum: Robert Rogalski, Mateusz Nowakowski i Łukasz Kosmal (na zdjęciu w towarzystwie opiekunów: Małgorzaty Bujalskiej i Wojciecha Zielińskiego) nie kryli zadowolenia. Zebrali największą górę surowców wtórnych (II nagroda i nagroda specjalna). Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Ponad trzy tysiące uczniów ze szkół w powiecie aleksandrowskim od października do końca maja zbierało makulaturę...

Już po raz ósmy Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej "Ekoskład" w Służewie (gm. Aleksandrów) zorganizowało powiatowy konkurs na zbiórkę surowców wtórnych. W tym roku przystąpili do niego uczniowie z 17 szkół (o jedną więcej niż przed rokiem). Tym razem triumfowała szkoła podstawowa w Służewie (gm. Aleksandrów), gdzie na jednego ucznia przypadło prawie 57 kg zebranej makulatury i 7,5 kg tworzyw sztucznych. Zdobyła pierwszą nagrodę - 2200 złotych.

_- W tym roku konkurencja była niezwykle ostra. Przyznaliśmy pierwszą nagrodę, dwie nagrody drugie, dwie nagrody trzecie oraz nagrodę specjaln_ą - mówił podczas podsumowania Janusz Wiśniewski, prezes "Ekoskładu". Nagroda specjalna (tysiąc złotych) za największą "górę" surowców wtórnych (13 ton makulatury i 4,5 tony tworzyw) przypadła Gimnazjum Publicznemu w Ciechocinku, które tym razem

licząc kilogramy surowców na ucznia

zdobyło jedną z dwóch drugich nagród (1500 zł).

- Do tej pory "zarezerwowane" była dla nas trzecie miejsce. Zdobywaliśmy je kilkakrotnie - żartowali Wojciech Zieliński i Małgorzata Bujalska, którzy przyjechali na podsumowanie z trzyosobową reprezentacją młodzieży gimnazjum: Robertem Rogalskim, Mateuszem Nowakowskim i Łukaszem Kosmalem. W tym roku na gimnazjalistę wypadło po 34,22 kg zebranej makulatury i 3,84 kg tworzyw.

Drugie miejsce zdobyła też Szkoła Podstawowa z Sędzina (gm. Zakrzewo) z wynikiem 22,5 kg makulatury "na głowę" i 7,9 kg tworzyw. Po odbiór nagrody przyjechali: Sylwia Brudnicka, Marta Jurkowska, Adrian Brudnicki i Wojciech Klusak pod opieką Jerzego Kuicha.

Dwa trzecie miejsca przypadły PSP w Sierzchowie (gm. Waga-niec), gdzie zebrano 39,29 kg na ucznia makulatury i 1,43 kg tworzyw, oraz PSP w Ostrowąsie (gm. Aleksandrów) - 19,46 kg makulatury i 2,04 kg tworzyw na ucznia. Obu szkoło przyznano nagrody po tysiąc złotych.

Na podsumowanie konkursu przyjechali m.in. Zbigniew Żbi-kowski, starosta aleksandrowski i Andrzej Nawrocki, burmistrz Nieszawy. Janusz Wiśniewski dziękował sponsorom (starostwo, Wojewódzkie Centrum Ekologiczne we Włocławku i Urząd Gminy w Wagańcu) i nie krył rozczarowania, że do tego grona nie dołączyli burmistrzowie i wójtowie. Jedynie wójt gm. Waganiec

wsparł konkurs kwotą 700 złotych

Tegoroczne podsumowanie odbyło się w restauracji "Europa" w Plebance w gm. Waganiec, bo przed rokiem triumfy święciła szkoła w Sierzchowie. W przyszłym roku takie spotkanie odbędzie się w gminie Aleksandrów, która ma powody do satysfakcji: aż dwie szkoły z jej terenu (w Służewie i Ostrowąsie) znalazły się na "medalowych" miejscach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska