O to, ile w porównaniu z ubiegłym rokiem,gruntowych ulic doczeka się płyt ażurowych, zapytał radny Szymon Róg.
W bydgoskim ratuszu przyznają, że zadanie w tym roku zostało mocno ograniczone.
- Najbliższy okres oraz analiza stanu ułożonych nawierzchni pokaże, czy przyjęta technologia zdała egzamin i pozwoli na jej szersze stosowanie - wyjaśnia Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.
W tym roku wybrano ofertę firmę Bogmar z Ostromecka. Była najtańsza - ok. 732 tys. zł. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał około 3 miesięcy na realizację prac budowlanych.
W tym roku płyty ażurowe zostaną ułożone na krótkich odcinkach dróg gruntowych, na osiedlach, których do tej pory program nie objął, sięgaczach przy zrealizowanych w ubiegłym roku nawierzchniach oraz tam, gdzie kontynuacja robót zapewnia połączenie ulic o nawierzchniach twardych - docelowych.
https://pomorska.pl/azurowe-plyty-na-kolejnych-ulicach-znamy-wykonawce/ar/c1-14031963
To ulice: Laskowicka na Piaskach (pozwoli połączyć dwie ulice o nawierzchni twardej: Zbrachlińską i Niewieścińską); Spadochroniarzy na Jachcicach - stanowiąca jednej z sięgaczy ul. Saperów; Pelikanowa (sięgacz) na Osowej Górze - dokończenie prac z 2018 roku, gdzie został utwardzony główny ciąg ulicy; W. Warneńczyka (część północna - odcinek od Piastowej do Saskiej) w Starym Fordonie oraz W. Pola (część zachodnia - od Chłopickiego do nr 16) na Wilczaku.
Zakres robót na ten rok to więc jedna trzecia tego, co zrealizowano w 2018 roku.
W ubiegłym roku w ramach programu pilotażowego płytami ażurowymi zostały wyłożone ulice Łucka, Okopowa (sięgacz), Pelikanowa, północna część Przyłubskiej , Sybiraków, Orna, Liściasta, Karsińska, Borowiacka i południowa część Warneńczyka. Na ten cel trafiło ponad 3 mln złotych.
Agro Pomorska odcinek 58
