Dzięki temu klienci obu sieci będą tu mogli korzystać z internetu w paśmie UMTS900.
Orange oferuje ten dostęp także na terenach słabo zurbanizowanych oraz wiejskich. W sierpniu ubiegłego roku operator rozpoczął świadczenie usług dostępu do mobilnego internetu w pasmie UMTS900 - początkowo m.in. w okolicach Białegostoku, Elbląga, Ełku, Gorzowa, Krosna, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Tarnobrzega i Zielonej Góry. W ostatnich dniach ze znacznie zwiększonego zasięgu szybkiego mobilnego internetu Orange o prędkości do 21 Mb/s mogą także korzystać mieszkańcy terenów słabo zurbanizowanych i wiejskich w okolicach Gdańska oraz Bydgoszczy.
Z szybkim, mobilnym internetem mogą łączyć się klienci korzystający ze smartfonów, telefonów i tabletów 3G oraz modemów i routerów mobilnych. - Dzięki temu mogą nie tylko szybko i wygodnie przeglądać strony internetowe oraz korzystać z poczty elektronicznej i serwisów społecznościowych, ale także płynnie oglądać mobilną telewizję czy słuchać internetowego radia - mówi Maria Piechocka, szefowa Biura Prasowego Orange w Poznaniu.
Orange planuje zakończyć prace technologiczne w trzecim kwartale tego roku. Wówczas w zasięgu szybkiego mobilnego internetu znajdzie się 98,9 proc. populacji kraju.
Obecnie, jak informuje NetWorkS!, sieć UMTS900 obejmuje zasięgiem 61proc. obszaru oraz 51proc. mieszkańców Polski. T-Mobile także awizuje przygotowania do komercyjnego udostępnienia tych usług.