https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mogilno. Czy Leszek Urban obroni tytuł? Zadecyduje ostatni lot

(SZCZ)
Fot. SXC
Leszek Urban i Adam Morawski mają największe szanse na zdobycie tytułu mistrza mogileńskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Niedzielny lot gołębi pocztowych z Niemiec, długości 560 km, zakończy tegoroczny sezon lotowy. Rozstrzygnie on również rywalizację członków PZHGP. Dwaj z nich - Leszek Urban z Targownicy, obrońca tytułu mistrza mogileńskiego oddziału i Adam Morawski z Mogilna, były mistrz - mają najwięcej punktów. A ponieważ różnice są minimalne, toteż każdy z nich może uzyskać miano najlepszego w 2010 r.

Dalsze miejsca - od trzeciego do szóstego - zajmują: Robert Musidłowski (Wiecanowo),Tomasz i Mariusz Morawscy (Dębina), Marek Rezulak (Gębice) i Ryszard Wódczak (gmina Jeziora Wielkie). Sklasyfikowano 40 hodowców. W tym roku z rywalizacji zrezygnował ks. prałat Eugeniusz Jaworski. Nie wszyscy też hodowcy wysyłali swe ptaki na loty. A to ze względu na wysokie temperatury powietrza.

- Tegoroczny sezon dla gołębi dorosłych był udany, z wyjątkiem lotu z Bad Benheim, długości 740 km. Konkurs zakończył się dopiero po dwóch dniach. Ptaki leciały dużo wolniej niż zwykle. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, najlepsze z nich osiągają prędkość 110-120 kilometrów na godzinę - powiedział Tadeusz Jagodziński, prezes oddziału PZHGP.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska