Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Można dołączyć do grona włocławskich policjantów. Trwa rekrutacja [zdjęcia, zasady]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Policja we Włocławku rekrutuje w swoje szeregi. Zobaczcie zdjęcia z rożnych akcji, w których uczestniczą mundurowi z Włocławka.
Policja we Włocławku rekrutuje w swoje szeregi. Zobaczcie zdjęcia z rożnych akcji, w których uczestniczą mundurowi z Włocławka. KMP Włocławek
Mundurowi z Włocławka prowadzą rekrutację w swoje szeregi. Kto może dołączyć do grona policjantów? Jak wgląda proces rekrutacji? Sprawdziliśmy też, jakie dokumenty trzeba złożyć i gdzie się zgłosić.

Spis treści

Te osoby mogą pełnić służbę w policji

„Jeżeli chcesz pomagać innym, szukasz stabilizacji zawodowej i lubisz wyzwania, zostań policjantem! Dokumenty o przyjęcie do służby w Policji można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych” – poinformowała w maju 2023 roku KMP we Włocławku.

Służbę w policji mogą pełnić następujące osoby:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
 • korzystający z pełni praw publicznych;
 • posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której jest gotów się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach
 • o ochronie informacji niejawnych;
 • Osoby podlegające rejestracji i kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej lub zaświadczeniem z Wojskowego Centrum Rekrutacji).

Takie dokumenty trzeba złożyć, żeby wstąpić w szeregi policji

Osoby, które są zainteresowane pełnieniem służby w policji, powinny złożyć szereg dokumentów. Trzeba zrobić to osobiście. Wymagane są następujące dokumenty:

 • podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji
 • w Bydgoszczy (ze wskazaniem jednostki preferowanej przez kandydata);
 • wypełniony kwestionariusz osobowy ( tylko część A i B );
 • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu);
 • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały do wglądu);
 • kserokopię książeczki wojskowej (oryginał do wglądu) lub zaświadczenie z Wojskowego Centrum Rekrutacji, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową;
 • kserokopię innych niż wyżej wymienionych dokumentów, jeżeli obowiązek ich złożenia wynika
 • z odrębnych przepisów.

Trwa rekrutacja w szeregi policji we Włocławku

Warto dodać, że składając dokumenty, trzeba wylegitymować się dowodem osobistym. Dokumenty trzeba złożyć osobiście. Przyjmowane są wyłącznie w komórkach kadrowych komend miejskich i powiatowych. Z Komendą Miejską Policji we Włocławku można kontaktować się w dni robocze od godziny 8 do 15.

„Informacji udziela również referat kadr Komendy Miejskiej Policji we Włocławku tel. 47 753 5128, 47 753 5040” – informuje Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Trwa głosowanie...

Czy Twoja praca sprawia Ci przyjemność?

Tak wygląda kwalifikacja kandydatów w szeregi policji

Osoby zainteresowane pracą w policji, po złożeniu wymaganych dokumentów, muszą przejść kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego, w którym łącznie można uzyskać 160 punktów:

 • test wiedzy (40 punktów);
 • test sprawności fizycznej (60 punktów);
 • rozmowa kwalifikacyjna (60 punktów).

Oceniane są również preferencje z tytułu wykształcenia i umiejętności. Dla przykładu: wykształcenie wyższe na wskazanych kierunkach (np. Telekomunikacja, teleinformatyka, języki programowania), to 10 punktów; wykształcenie średnie – 7 punktów. Tytuł ratownika, ratownika medycznego czy pielęgniarki, daje 6 punktów; za prawko jady poszczególnych kategorii (A, C, C+E) można zyskać po 5 punktów. Tyle samo punktów dają także uprawnienia ratownika wodnego.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska